Сусід розтрощив жінці дах гаража, вона зажадала 17 359 гривень компенсації – що вирішив суд

Жінка на території власного домогосподарства з майстром ремонтували паркан. Сусід разом з дружиною побачивши це почали лаятися та руйнувати дах гаража. Вона вимагає відшкодувати 7 359 гривень та компенсацію у розмірі 10 тисяч гривень. Про це йдеться у рішенні Новосанжарського районного суду Полтавської області, опублікованому 23 вересня 2024 року. 

13 вересня 2022 року жінка разом з майстром займалась ремонтом паркану на території власного домогосподарства. Сусідка побачила, що вона ремонтує паркан та почала кричати, ображати її, говорячи про те, що та не має права так вчиняти. Після чого покликала свого чоловіка. Далі вони разом кидали каміння на подвір’я громадянки. Потім він за допомогою довгого залізного предмета, схожого на битку почав трощити та руйнувати дах гаража та сараю, лаявся нецензурними словами, на зауваження не реагував. 

Жінка звернулась до поліції, де зареєстрували повідомлення про пошкодження шиферу на даху її гаража. 21.09.2022 року їй повідомили про те, що відсутній склад кримінального правопорушення в діях чоловіка, що пошкодив шифер на даху гаража. Експертом за результатами проведеної будівельно-технічної експертизи № 51 від 12.12.2023 року встановлено, що розмір матеріальних збитків, завданих їй громадянином становить 7 359 гривень. 

На судовому засіданні чоловік пояснив, що вже давно конфліктує з сусідкою. 13.09.2022 року він з дружиною працював на городі та почув як тріщить паркан із шиферу, який розташований по межі між його подвір’ям та сусідкою. Вказав, що сусідка штовхнула руками його шиферний паркан орієнтовною довжиною 4 м, який впав на його город та розбився, при цьому пошкодивши капусту, яка там росла. На місці де впав шиферний паркан, він побачив сусідку. Повідомив, що його дружина просила її не турляти паркан та викликала поліцію. Своєю чергою, донька сусідки також викликала поліцію. Після цього до нього додому прийшов працівник поліції, якому він разом з дружиною пояснили про обставини події. Вказав, що коли працівники поліції поїхали, сусідка ходила під парканом та сапою збивала злив, який знаходиться під дахом її сараю. Надалі приїздив працівник поліції, який повідомив, що відсутні підстави для притягнення його до відповідальності.  

Допитаний в ході судового розгляду справи свідок пояснив, що жінка попросила його допомогти з ремонтом паркану. Точної дати не пам’ятає, але під час демонтування паркану на території її домогосподарства, в неї виникла сварка з її сусідами, хто там був і хто кидав землю та каміння не бачив, оскільки паркан між подвір’ями був висотою близько двох метрів. Він не бачив, щоб пошкоджували покрівлю даху.

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив жінці у задоволенні позову. Покрівля її гаража була пошкоджена ще задовго до події, яка мала місце 13.09.2022 року.

“Надані на підтвердження позовних вимог письмові пояснення відповідача, відібрані працівниками поліції щодо пошкодження ним даху сараю металевою трубою не є переконливими для суду, оскільки вони не підтверджені жодним іншим належним та допустимим доказом та не є достатніми для висновків суду про те, що саме відповідач спричинив пошкодження даху сараю позивачки та саме в обсязі, заявленому позивачкою та визначеному експертом, а також не доводять фактів спричинення відповідачем інших пошкоджень: даху гаража та водовідливів”, – наголосив суд. 

Джерело