В Україні протягом січня-листопада цього року внаслідок дорожньо-транспортних пригод загинули 2 886 людей, а 29 484 отримали травми. Кількість аварій із жертвами чи постраждалими зросла на 9% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року, досягнувши 23 743 випадків. Найбільше аварій стається у вечірній час, між 17:00 і 19:00, а найбільш небезпечним днем для учасників дорожнього руху є п’ятниця.
Таку статистику оприлюднила асоціація “Укравтопром” із посиланням на дані Патрульної поліції. Найчастішою причиною смертей на дорогах є перевищення швидкості – через це загинули 1 608 людей.
На другому місці – порушення правил маневрування, що призвело до загибелі 442 осіб. Третє місце серед причин ДТП посідають випадки, пов’язані з переходом пішоходів у невстановлених місцях – 148 смертей.
Варто зазначити, що за останні чотири роки впровадження автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху поліцейські виписали понад 10 мільйонів постанов. Це принесло до бюджету понад 2,1 мільярда гривень штрафів.
Який ще тип ДТП зростає в Україні
Керманичів електросамокатів та моноколес в Україні визнали повноцінними учасниками дорожнього руху. Та спеціальні правила для них досі не затверджені. Тому кількість ДТП за участю самокатників зростає. Станом на серпень 2024 року, було відкрито 111 адміністративних та 22 кримінальні справи через ДТП за участі цього виду транспорту.
Найбільшу кількість ДТП за участю самокатників зафіксували 36 адміністративних та 10 кримінальних справ. Нагадаємо, що кермувальникам моноколес та самокатів дозволено рухатися на дорозі якомога правіше, а на транспорті мають бути світловідбивні елементи. Натомість їздити тротуарами та пішохідними доріжками такому транспорту заборонено.
Також від початку року в Івано-Франківській області зафіксовано значне збільшення випадків дорожньо-транспортних пригод, унаслідок яких було пошкоджено 70 електричних опор, що створює серйозну загрозу для безпеки населення.