Чоловік зайшов до Ашану та поклав різного товару до візка на загальну суму 11 189 гривень. Він оминув каси та направився на вихід, але його затримала охорона гіпермаркету. Громадянин пояснив, що на крадіжку його підштовхнула знайома, яка була з ним. Про це йдеться у вироку Жовтневого районного суду Запоріжжя, опублікованому 14 жовтня 2024 року.
17 грудня 2021 року о 21:15 чоловік, знаходячись у гіпермаркеті «Ашан», взяв з полиць різний товар, склавши його до візка, аби викрасти Він намагався спричинити матеріальну шкоду ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» на загальну суму 11 189 гривень, однак його зупинила охорона, яка викликала поліцію.
На судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю. Він розповів, що дійсно у той день прийшов до гіпермаркету «Ашан Україна Гіпермаркет» зі своєю знайомою за покупками. Вони складали потрібний їм товар у візок. Під час перебування у приміщення вона йому розказала, що деякі люди виносять товар поза касою та не сплачують за нього. У той момент, коли його знайома відійшла в інший торгівельний ряд, він пішов на вихід, де немає касирів, разом з візком з товаром, але після касової зони його зупинили охоронці. Він хотів сплатити за товар одразу після його викриття, однак працівники охорони викликали поліцейських. Просив суд врахувати, що він раніше не вчиняв корисливих злочинів, працює та заробляє собі на життя чесно, перебував у лавах ЗСУ у 2017 році та з початку повномасштабного вторгнення, зобов’язався не вчинювати злочини надалі.
Яке покарання обрав суд?
Суд визнав чоловіка винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді одного року обмеження волі. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, призначеного за вироком Шевченківського районного суду Запоріжжя від 07.02.2024 року, йому остаточно призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України громадянина звільнити від призначеного покарання, якщо він протягом одного року випробувального терміну не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього зобов’язання: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.