Нещодавно соцмережею ширилася новина: троє підлітків віком 14–15 років вилізли на вагони поїздів, щоб зняти «ефектне» відео для соцмереж. Заради кількох секунд «впливу» в Instagram чи TikTok вони опинилися в реанімації з критичними опіками. Київщина, Хмельниччинацький, Волинь — такі випадки трапляються по всій країні. Стривожені небезпечною тенденцією, МОН разом із МВС, НПУ та «Укрзалізницею» нагадують підліткам, їхнім батькам та освітянам: зачепінг — небезпечний тренд, що може забрати життя. Не варто ризикувати заради лайків!
- Контактна мережа над поїздом має понад 27 тисяч вольтів — цього достатньо, щоб уразити людину навіть без фізичного контакту. Близькість до дротів або до елементів потяга може стати фатальною.
- Температура — як у блискавки. Наслідки — миттєва смерть або тяжкі травми: ампутації, опіки, інвалідність.
“Закликаємо батьків та освітян: навіть якщо вам здається, що ваша дитина ніколи б не полізла на вагон, — поговоріть із нею. Поясніть, що «екстрим» для соцмереж може коштувати життя”, – йдеться в повідомленні.
МОН надає такі рекомендації батькам:
- Пропонуйте дітям безпечні альтернативи: спорт, паркур, мотокрос тощо.
- Транслюйте: жодне відео не варте життя та здоров’я! Залізниця — не місце для розваг, а зачепінг — не гра, а смертельна небезпека.
- Зважайте, що окрім загрози життю, зачепінг — це ще й правопорушення. Батьків можуть оштрафувати, а в разі аварійної ситуації — можлива й кримінальна відповідальність.
Помітили підлітків на вагонах? Телефонуйте 102 або повідомте працівників залізниці.
Як раніше повідомляв Інформатор, у Києві 13 квітня були помічені тінейджери, що каталися кільцевою електричкою, зачепившись до вагону. Минув лише місяць з жахливої трагедії, що сталася на станції “Київ Волинський”, де підлітка, що виліз на дах вагону, вдарило струмом, і за п’ять днів він помер у лікарні. Втім, так історії не зупиняють підлітків і, на жаль, не турбують їхніх батьків, і що тепліше стає на вулиці, тим частіше діти ризикують життям заради небезпечної розваги.