На Центральному вокзалі у Києві встановили піаніно: зіграти може кожен, та є умова

У Києві на Центральному залізничному вокзалі з’явилося піаніно, зіграти на якому може кожен, хто вміє та бажає підтримати інших пасажирів гарною мелодією. Першим новий інструмент випробував український композитор і піаніст-віртуоз Євген Хмара. Він, власне, і був ініціатором встановлення музичного інструменту у головному транспортному хабі столиці.

Про встановлення піаніно на Центральному залізничному вокзалі розповіли в Укрзалізниці. Там зазначили, що “ідеологом” встановлення інструменту був піаніст-віртуоз Євген Хмара. Саме він, кажуть, надихнув надихнув залізничників ідеєю розмістити на київському вокзалі фортепіано, щоб кожен музикант міг передати свій настрій через мелодію.

25 грудня Євген Хмара першим виступив із невеличкою, але дуже запальною та патріотичною концертною програмою. Пасажири, працівники залізничного вокзалу та просто перехожі не лише послухали концерт, а й самі охоче підхоплювали пісень, ще й вітали гучними оплесками захисників – а їх на вокзалі нині чимало.

“Створюйте більше приємних моментів на вокзалі: підходьте й зіграйте улюблену мелодію, яка подарує свято випадковим перехожим і близьким. Це фортепіано – подарунок нашій залізниці від Литви, тепер на постійній основі перебуватиме на Центральному вокзалі Києва”, – зазначили в Укрзалізниці.

Зіграти на інструменті може дійсно кожен з пасажирів, хто вміє та бажає поділитися мелодіями з іншими пасажирами. Втім, зрозуміло, що краще не обирати ті пісні, що пов’язані з нещодавнім українським минулим – мається на увазі її перебування у СРСР та Російській імперії. У світі є чимало чудових мелодій та пісень і без російського музичного спадку.

У Києві тривають приготування до свята: встановили ханукію, вбрали скульптурки малюків-засновників

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у столиці на Поштовій площі прикрасили скульптури малюків-засновників міста. Маленькі Кий, Щек, Хорив та Либідь вдяглися у охайні святкові шати до Різдва й Нового Року. А прикрасив їх, створивши тим самим нову інсталяцію, скульптор Володимир Журавель, що й створив малюків, помістивши їх навпроти Річкового вокзалу на Поштовій площі.

Також ми розповідали, що на Майдані Незалежності у Києві в середу, 25 грудня традиційно встановили найбільшу ханукію у Європі. Дев’ятисвічник для святкування Хануки запалюватимуть впродовж восьми днів, аж до 2 січня 2025-го. А символізує він духовну стійкість та перемогу святості над нечистотою – саме ті якості, які так потрібні українцям.

Джерело