Декілька забудовників утікли з Києва з грошима в Дубай – розслідування

Будівництво житлових будинків у Києві було призупинене через війну, складну економічну ситуацію та поведінку самих забудовників. Так, низка бізнесменів вирішила просто припинити будівництво, а натомість зникнути з країни з грошима, отриманими за житло. Їхні прізвища добре відомі киянам: це ексочільник “Київміськбуду” Ігор Кушнір й нардеп від забороненої партії “ОПЗЖ” Вадим Столар. Втім, є й інші персони.

Про зникнення забудовників розповідає Bihus.Info у новому розслідуванні. Журналісти назвали імена українських забудовників, які на тлі повномасштабної війни поїхали за кордон та розгорнули будівельний бізнес у інших країнах. При цьому вдома замість житлових будинків вони залишили бетонні каркаси, через що за ними тягнуться судові справи, а їх шукають тисячі людей, які досі чекають на житло.

Серед гучних імен, оприлюднених журналістами, – відомий у Києві та Харкові забудовник Єгор Масленников, екскерівник ХК “Київміськбуд” Ігор Кушнір та нардеп від забороненої партії “ОПЗЖ” Вадим Столар. Масленников (компанія “БудСіті”) нині вже веде будівництво у Дубаї, кажуть розслідувачі. Там же обживаються фірми, що пов’язані зі Столаром.

Що стосується Ігоря Кушніра, то він пішов із компанії у 2023 році, а його родина вже веде будівельний бізнес у Литві та на Кіпрі. Сам же “Київміськбуд” зупинив будівництво 18 житлових комплексів у Києві та зажадав 2,5 млрд із бюджету.

У Києві призупинили продажі забудовники ЖК Park Life та території заводу Більшовик

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві призупинилися продажі нерухомості у одній з найбільш скандальних забудов – ЖК Park Life, що розташовується біля Солом’янського парку. Ще у червні 2024-го будівництво тут зупинив суд, втім, забудовник, компанія РІЕЛ, продовжував наполягати на законності своєї діяльності. Але нинішнє рішення свідчить про те, що будівництво дійсно призупинене.

Також ми розповідали, що забудовники, що викупили завод “Більшовик” у Києві задля зведення там сучасного житла, вирішили заморозити проєкт до завершення війни. На місці колишніх заводських корпусів мали б звести комфортабельний бізнес – житловий район з сучасним простором, що відповідав би концепції “місто в місті”. Час реалізації проєкту зайняв би 10-12 років, тепер будь-які роботи поставлені на паузу.

Джерело