Ключки, лунки й Милованов: гольф-клуб на Оболоні купила Київська школа економіки

Київська школа економіки (KSE) придбала за 18 млн доларів гольф-клуб на Оболонській набережній у столиці. Його перетворять на сучасний університетський кампус, де готуватимуть математиків, інженерів та фахівців високих технологій. Втім, самі поля для гольфу обіцяють зберегти – як і відкритість закладу для громади.

Як будуть змінювати будівлю гольф-клубу

Про угоду з придбання гольф-клубу на Оболонській набережній повідомляє пресслужба KSE. Це американська неприбуткова організація, приватний ВНЗ, президентом якого є ексміністр розвитку економіки Тимофій Милованов. Сам гольф-клуб (чи гольф-центр) стояв пусткою вже впродовж кількох років – ще у травні 2024-го Інформатор писав, що тодішній власник шукав орендарів для його приміщень.

“Поетапна трансформація дозволить перетворити комплекс на сучасний університетський кампус, присвячений підготовці математиків, інженерів та фахівців високих технологій, водночас зберігаючи спортивно-рекреаційні можливості локації та відкритість для громади”, – повідомила Київська школа економіки про плани з облаштування будівлі.

У свої “найкращі” часи гольф-центр давав прихисток офісам IT-компаній та фінансових організацій

На першому етапі, кажуть у KSE, будівлі комплексу буде адаптовано під навчальні аудиторії та дослідницькі лабораторії. Передбачено також простори для літніх шкіл, міжнародних форумів і спільних R&D-програм з бізнесом. Також там зауважують, що угода стала найбільшою приватною інвестицією в освіту за всю історію України – загальний бюджет проєкту становить 40 млн доларів, а за саму будівлю сплатили 18 мільйонів.

“Попит на фахівців із математичними та інженерними компетенціями зростає щодня. Новий кампус дозволить нам подвоїти кількість STEM-програм, збільшити стипендійний фонд і розширити міжнародні партнерства. Ще більше молодих українців зможуть навчатися в Україні. Ми також зможемо масштабувати програми підтримки для дітей військових, ВПО, ветеранів та всіх, хто потребує додаткових можливостей”, — цитує пресслужба KSE ректора, Тимофія Бріка.

Що розташоване всередині будівлі

При цьому у KSE обіцяють, що територію залишать відкритою для громади. Так, спортивні й рекреаційні елементи території залишать, інтегрують зелені зони, а простір будуть відкривати для публічних заходів, STEM-олімпіад, літнього кінотеатру й ініціатив місцевої громади. Над концепцією простору університет обіцяє співпрацювати з урбаністами, активістами та владою.

Самий будинок (точніше, комплекс будівель) був побудований всередині “нульових”. Головна дворівнева споруда має площу у 2680 “квадратів”, у приміщенні є ресторан з “недорогими й комплексними обідами” і кухні, а самі офіси сформовано за принципом open space. Також, за даними ріелторів, приміщення обладнане пожежною та охоронною системами безпеки, припливно-витяжною системою вентиляції, кондиціонуванням, автономним опаленням тощо.

Комплекс відпочинку за мільйон та найпафосніша квартира: що ще продають у Києві

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у 30 км від Києва продається заміський комплекс відпочинку, що об’єднує 15 котеджів загальною площею 1,2 тис кв м. На території є все, аби одразу запустити втомлених містом туристів, але й ціна відповідна – 990 тисяч доларів. У якості бонусу – місце розташування посеред мальовничого лісу та поруч з озером, в курортному селі Дзвінкове.

Також ми розповідали, що на Печерських Липках у самому серці Києва продається диво-квартира, з якої можна було б “нарізати” кілька стандартних житлових приміщень щонайменше для трьох родин. Розташована у царському будинку на вулиці Архітектора Городецького, вона має цілком царську площу в 318 кв м і відповідну ціну в 2,5 млн доларів. Втім, майбутній покупець оселиться не тільки в історичному та “найцентральнішому” місці, а ще й в оточенні поважних сусідів.

Джерело