У 2024 році в Україні спостерігався рекордний рівень закриття фізичних осіб-підприємців (ФОПів). На жаль, Київ у лідерах: тут закрили понад 27 тисяч ФОПів, відтак, майже кожен восьмий підприємець країни, що вирішив припинити діяльність, мешкав у столиці. Щоправда, і зареєстрували нових також чимало – майже 40 тисяч.
За даними YouControl.Market, майже 210 тисяч ФОП припинили свою діяльність, що на 32% більше, ніж у 2023 році. При цьому Київ став одним із регіонів, де ця тенденція проявилася найгостріше. Столиця традиційно була центром підприємництва, але цього року багато бізнесів не витримали економічного тиску.
Відповідно до статистики, у Києві закрилася значна частка ФОПів, зокрема в сфері IT, яка зазнала суттєвих втрат – по всій країні припинили діяльність майже 39 тисяч підприємців у цій галузі. Сфера роздрібної торгівлі також постраждала найбільше, адже понад 65 тисяч ФОПів у цьому секторі закрилися, значна частина з яких припала саме на Київ.
Експерти пов’язують таку динаміку з високими податковими навантаженнями, змінами у законодавстві, зростанням витрат на ведення бізнесу та загальною економічною нестабільністю в країні. У столиці, де вартість оренди та витрати на утримання бізнесу значно вищі, ці фактори стали критичними.
Крінж міжнародних масштабів та антикорупційні “анонімки” в Кличка
Нагадаємо, у листопаді 2024-го Інформатор розповідав, що французький інвестор поскаржився на корупцію селищної влади Гостомеля під час відбудови міста. Компанія Neo-Eco мала намір долучитися до відбудови житлових будинків, школи й дитсадка ще у 2022-2023 роках. Але проєкт довелося згорнути через дивну вимогу місцевої адміністрації перерахувати усі кошти на їхні рахунки.
Також ми розповідали, що у КМДА продовжують “безкомпромісну” боротьбу з корупцією. Після оцінювання корупційних ризиків у форматі “самооцінки” чиновники вирішили спитати ще й киян про їхню думку щодо потенційних ризиків у міській владі. Щоправда, у анкеті, розробленій спеціально для цього, питають не про конкретні прізвища, а радше про абстрактні “напрями діяльності” та “питання”.