Київміськбуд стривожив інвесторів новою вимогою про гроші на ЖК у Дніпровському районі

Інвестори ЖК Freedom від Київміськбуду почали отримувати листи про укладання договорів з компанією, що обслуговуватиме будинок. Втім, заселення майбутнім мешканцям ще не обіцяють – кажуть лише, що потрібно підписати папери. Це викликає підозру в тому, що з інвесторів бажають “зняти” кошти за комунальні послуги, наприклад, за обслуговування прибудинкової території, навіть не запустивши їх всередину для проведення ремонтів. Тим більше, що дехто отримав і погрози від забудовника.

Про листи, що надходять від забудовника, ХК “Київміськбуд”, інвесторам у ЖК Freedom пишуть на гілці форуму domik.ua, присвяченій саме цьому комплексу. Майбутні мешканці ЖК, що на просп. Визволителів у Дніпровському районі столиці, повідомляють, що наприкінці листопада багато хто з них отримав запрошення укладати угоди із управляючою компанією.

“З 1 листопада 2024 року розпочинаємо укладання договорів (без заселення) з управляючою компанією ТОВ “УК Злагода-1”, що обслуговуватиме ЖК Freedom.

У коментарях майбутні мешканці висувають припущення про те, що нова угода є ймовірною витівкою керівництва Київміськбуду, щоб зібрати кошти на підімкнення будівель до міської каналізації чи способом заробити на інвесторах. Все – через непросту ситуацію щодо цього ЖК. Будинок був введений в експлуатацію ще з 2023 року, втім, доступу до своїх майбутніх квартир інвестори ще не мають.

Причин для цього декілька. Офіційно – процес оформлення документів зупинено, бо самі покупці відмовилися приймати квартири до моменту, доки будинок не буде підключений до інженерних мереж міста. Існує ініціативна група мешканців, що відмовляється приймати житло без обов’язкових елементів. Неофіційно – бо Київміськбуд “забув” підімкнути споруду до каналізації.

Крім того, у будинку потрібно доставити електролічильники, доукомплектувати двері, закінчити фасадні роботи та виконати благоустрій території. Доробити стелі в МЗК та перевірити пожежну систему будинку. А ще, будинки ще не підімкнені до міської електромережі по постійній схемі. Строки здачі об’єкту затягнули вже на понад 5 років. Дехто з майбутніх мешканців пише і про погрози – “відкріплення від об’єкту інвестування” (тобто, де-факто, скасування права власності, що не є законним методом).

“Я отримала листа, що маю борг за додаткові метри без вказання кількості, вартості і погрозу відкрипити мене від об’єкту інвестуванні у випадку несплати, бо об’єкт введено в експлуатацію”, – розповідає одна з інвесторів у ЖК Freedom на форумі 1 листопада.

Офіційно ж на сайті Київміськбуду йдеться саме про укладання договорів. Там також зазначено, що задля того, щоб вчинити правочин, треба здійснити доплату “згідно фактичних обмірів, отримати довідку про повну оплату та прийняти квартиру по Акту прийому-передачі”. Відтак, низка мешканців буде виступати проти цього, оскільки будинки все ще не приєднано до мереж.

Київрада виділила Київміськбуду 2,5 млрд грн, ще стільки ж проситимуть в Кабміну

Нагадаємо, 31 жовтня Інформатор писав про те, що на засіданні Київрада вирішила надати імпульс ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, збільшивши статутний капітал компанії на понад 2,5 млрд грн. Депутати проведуть додаткову емісію акцій “без зменшення існуючого розміру пакету” громади та придбати ці акції.

Також ми розповідали, що Київміськбуд – і Київрада від його особи – проситиме 2,28 млрд грн від уряду на свій порятунок. Саме в таку суму, пояснюють у ХК, обійдеться добудова проєктів, початих компанією “Укрбуд”, яку “навісили” на Київміськбуд (і через що, почасти, компанія потрапила в скрутне становище).

Джерело