Приватне акціонерне товариство “Київводоканал” замовило інженерні та будівельні роботи на внутриквартальних комунікаційних колекторах столиці, які передбачають послуги з їхнього утримання, технічного обслуговування та поточного ремонту. Для цього 31 жовтня 2024 року був оголошений тендер, який значною мірою є формальністю. Адже з технічних причин у переможця не було ніякої конкуренції.
Про це стало відомо з оголошення, яке з’явилося в електронній системі публічних закупівель Prozorro. Згідно з інформацією в тендерній документації, єдиний учасник торгів – КП “Київжитлоспецексплуатація” автоматично виявився переможцем, адже так склалося історично, принаймні останні 7 років саме це комунальне підприємство – головне по столичних колекторах. Тому ніхто ні з ким не торгувався, і очікувана вартість робіт у 5,2 млн грн залишилася незмінною.
Як йдеться у документі, Київводоканал з технічних причин не має змоги отримати послуги з утримання, технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньоквартальних комунікаційних колекторів у іншого учасника, крім Київжитлоспецексплуатація. Оскільки саме за ним рішенням Київради від 2017 року закріплені усі колектори, і впродовж цього часу тільки Київжитлоспецексплуатація проводить роботи з утримання, технічного обслуговування будівельних конструкцій та усього інженерного устаткування колекторів. Кількість колекторів, за якими впродовж року будуть дбати, у документації не зазначено – крім того, що довжина мереж, прокладених у колекторах, становить понад 18 228 метрів, – проте пояснена їхня важливість.
“ПрАТ “АК “Київводоканал” має розгалужену інфраструктуру інженерних мереж, частина яких прокладена у внутрішньоквартальних колекторах. Підземні споруди обладнані електричними мережами аварійного, робочого та чергового освітлення, дренажними системами природного та примусового видалення аварійних вод (насосними станціями), агрегатами припливно-витяжної вентиляції тощо. Колектор забезпечує спільне прокладення трубопроводів та кабелів різного призначення. При цьому збільшується довговічність мереж, зменшується корозійний вплив ґрунту, забезпечується постійний огляд мереж. Також будова колектора дозволяє виключити розриття території при ремонтних роботах”, – зазначається в тендерній документації.
За 5 млн грн, що Київводоканал витратить із власних коштів, Київжитлоспецексплуатація має до середини жовтня 2025 року утримувати, обслуговувати та ремонтувати колектори. Потім, ймовірно, все повториться знову, якщо раптом не з’являться конкуренти.
Реставрація театру ім. Лесі Українки за 10 млн грн та ремонт їдальні у ТЦК за 5 мільйонів
Як розповідав Інформатор, у Києві відреставрують театр ім. Лесі Українки. Роботи передбачені різного масштабу: від заміни радіаторів та системи водопостачання до модернізації індивідуального теплового пункту та переходу на незалежну систему підключення. Головними є роботи по енергоефективній модернізації системи опалення, системи гарячого та холодного водопостачання, вентиляції в приміщеннях театру.
Також ми писали реконструкцію теплових мереж та обладнання котельні санаторію “Перемога”, що розташований на вулиці Українського відродження, 3. На всі роботи заплановано витратити 79 млн 334 тис. 635 грн.Реконструкція тепломереж та котельні санаторію передбачає підключення до них і чотирьох житлових будинків, що розташовані поруч на вулиці Українського відродження.