На Київщині знищили вантаж небезпечних кабачків з Туреччини: що було не так із овочами

На Київщині знищили партію свіжих кабачків вагою 810 кілограмів. Усі овочі пустили під ніж через невідповідність вимогам нормативних документів – виявилося, що в них був перевищений вміст нітратів. Щоправда, товар був не українського походження: усі кабачки приїхали до країни з Туреччини.

Про виявлення небезпечних продуктів повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Київській області. Цього разу в поле зору потрапили кабачки, що прямували до Києва з Туреччини: у партії вагою 810 кг виявили перевищений вміст нітратів. Українське законодавство не дозволяє використовувати такі овочі в їжу, відтак, на них чекала єдина можлива доля – утилізація.

Посадовці Держпродспоживслужби повідомили, що знищення овочів відбувалося за участі представника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бориспільського району, митників і прикордонників. Нині йдеться лише про одну партію – інші турецькі кабачки, що потрапляють до київських магазинів та на ринки, безпечні.

Лосось-аб’юзер з Норвегії та найсмердючіша закуска у світі: які товари продають у київських магазинах

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Facebook жартують над новою маркетинговою кампанією відомої торговельної мережі. На око киянам потрапив надто “говіркий” лосось: комунікаційники мережі магазинів вигадали фразу, якою той “вітається” з покупцями і розпитує, звідки вони, тим самим ніби хвалиться тим, що сам походить з Норвегії. Дотепники зробили ставку на аб’юзивні нотки у цій фразі, що нагадують відомий мем родом з дев’яностих.

Крім того, ми розповідали, що у Києві продають одну з найнезвичніших, та водночас найсмердючіших закусок Північної Європи. Йдеться про сюрстрьомінг – квашений, або ферментований, оселедець з дуже міцним запахом. В усьому світі він має не славу делікатесу (таким його вважають, власне, лише самі шведи), а радше атракціону на витривалість – витримати сморід з баночки ладен далеко не кожен. Киянам його пропонують за порівняно низькою ціною “від виробника” на спеціальному сайті – цікаво, що ця ціна є навіть меншою, ніж на аналогічних західних майданчиках.

Джерело