Ціни на огірки у Києві зростають так само стрімко, як і на бензин – кіло “найсумнішого овоча” вже коштує, як два-три кіло помідорів, та вдвічі дорожче за болгарський перець. Уся причина в посушливому та спекотному літі: соковиті овочі просто не встигали визріти без додаткового поливу, забезпечити який ладен далеко не кожен фермер. У підсумку, огірки на Київщині та у південних областях країни чахлі й несмачні. Але у Києві є декілька місць, де їх можна придбати за більш-менш помірною ціною.
Перш за все, Інформатор навідався по огірки на фермерський ярмарок, що проходив у вівторок, 29 жовтня, на Воскресенці (Дніпровський район) по вул. Івана Микитенка. Тут огірки представлені у кількох варіаціях: по-перше, миршаві й візуально непрезентабельні “польові” з Київської області. Ціна на них відповідна, від 80-90 до 120 грн/кг.
По-друге, продаються огірки з Рівненщини. Саме там посуха була не такою сильною, і в них, розповідають продавчині, навіть смак кращий – не кажучи про естетичні якості. Кіло таких красенів, щоправда, і коштуватиме недешево – на рівні із парниковими, 150 грн/кг.
Також ми навідалися до кількох магазинів із великих торговельних мереж. Так, у “Сільпо” огірки є також у двох варіаціях – польові за 104 грн та гладенькі, але майже без смаку, за 150 грн/кг. Перші, кажуть консультанти, також походять з полів Київщини – але на вигляд дещо кращі за ті, що можна зустріти на ярмарках у столиці.
У АТБ польові огірки з того-ж таки столичного регіону коштують майже 103 грн/кг (ціна на світлині вказана за 100г). Альтернатива – тепличні огірки, їх продають по 89,9 грн/штука: виходить також недешево, бо платити доводиться ще й за упакування. До речі, у цій мережі досі є у продажу кавуни: ті, кажуть, приїхали з півдня, і ще смачні: жоден з них ще не повертали.
“Проте більшість кавунів зараз беруть, щоб їх квасити. Господині приходять і забирають по декілька ягід – скільки можна унести в одних руках”, – кажуть консультанти з одного із магазинів “АТБ” на столичному лівобережжі.
Наскільки здорожчав борщовий набір овочів з початку року, і скільки киян скупляється на фермерських ярмарках
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що базовий “борщовий” набір овочів на сільськогосподарських продуктових ярмарках у Києві здорожчав з початку року майже вдвічі. Це стосується моркви, картоплі, капусти – ціни зросли майже на все, окрім деяких видів м’яса.
Також ми розповідали, що з початку 2024 року у Києві провели вже понад 2 тисячі продовольчих ярмарків, а за один місяць торговельні майданчики з фермерською продукцією відвідують близько 500 тисяч киян. Відтак, головна функція ярмарків – соціальна: ті, хто вирощують продукцію, можуть продавати її без посередників. А невдовзі в столиці з’явиться і електронна платформа з модулем, де можна буде побачити детальну інформацію про кожного з продавців.