Волинський окружний адмінсуд скасував дозвіл на будівництво на території Екопарку Осокорки, виданий ТОВ “Контактбудсервіс”. Це рішення було прийняте 25 квітня 2025 року. Суддя вирішив, що будівельні роботи велися без правових підстав і в порушення норм законодавства. В свою чергу, забудовник запевняє, що дозвіл на будівництво не був скасований, а продажі квартир у ЖК Н2О тривають.
Про рішення Волинського окружного адмінсуду повідомляє ГО “Екопарк Осокорки”, що веде активну публічну діяльність з відстоювання права громади на збереження унікальної зеленої зони на київському Лівобережжі. Активісти пояснили, що “київська” справа про забудову опинилася аж у Луцьку через ліквідацію у 2022-му корумпованого ОАСК Києва (справу просто автоматично розподілили на Волинський суд).
“От що буває, коли рішення ухвалює незаангажований суддя: перемагає Закон, а не забудовник. Ми вкотре довели: забудова на території Екопарку Осокорки є незаконною. І це лише питання часу, коли ми остаточно захистимо цю унікальну природну перлину Києва”, – зауважили у ГО “Екопарк Осокорки”.
У громадській організації акцентують: суд скасував дозвіл на будівництво ЖК “Н2О” (колишня “Патріотика на озерах”) на Осокорках. Там ще й попередили потенційних інвесторів про відповідальність – ті, кажуть, повинні знати про незаконність забудови. У судовому реєстрі вже виклали рішення Волинського адмінсуду. У ньому йдеться про скасування дозволу на будівництво від Державної архітектурно-будівельної інспекції для компаній “Контактбудсервіс” та “Будеволюція” на комплексну забудову житломасиву Осокорки Центральні (мікрорайони 1, 2, 2а).
У рішенні зазначені обґрунтування вимог позивача, ГО “Екопарк Осокорки”: земельна ділянка для будівництва розташована у зоні охоронюваного ландшафта, немає оцінки впливу на довкілля, крім того, проєкт не відповідає генплану Києва до 2020 року (за ним на цій території має бути парк загального користування). Відповідно, дозвіл дійсно скасований, а рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Хто є забудовником, і що сьогодні на майданчиках
Зауважимо, Київрада видала дозвіл на зведення ЖК “Н2О” замість частини озер та екопарку у липні 2023 року. Напередодні, у травні, Департамент міського благоустрою видав дозвіл на встановлення тимчасової огорожі на період комплексної забудови території. Картку видали замовнику ТОВ “Контактбудсервіс” та виконавцю робіт ТОВ “Спецбуд-Моноліт”. Також була видана контрольна картка на облаштування під’їзної дороги з переїздом через вулицю Колекторну.
Будівництво об’єкту ведеться, у першому з будинків, що зводяться біля озер, вже встановлюють вікна й облаштовують інженерні мережі, ще у трьох спорудах кладуть стіни й перегородки. Старт продажів квартир відбувся 20 січня 2025 року. Зауважимо, що забудовник, м’яко кажучи, непростий: ТОВ “Контактбудсервіс” пов’язане з компанією Stolitsa Group. Її співзасновницею є Владислава Молчанова, яка має чималі бізнесові й політичні амбіції, а сам забудовник є чи не найбільшим у Києві.
На сайті самої Stolitsa Group ЖК H2O значиться в розділі “у продажу”. Інформатор сконтактував із відділом продажів забудовника: там нам повідомили, що дозвіл на будівництво насправді не був скасований, і продажі квартир у ЖК тривають. Найімовірніше, йдеться про те, що забудовник оскаржуватиме рішення Волинського суду. Також Інформатору пообіцяли передати офіційну позицію компанії, яка станом на момент публікації ще готувалася до оприлюднення.
Як через Комарницького виросли акції забудовника Ніконова
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що в одного з найуспішніших забудовників Києва, колишнього радника Віталія Кличка й першого заступника голови КМДА у 2014-2015 роках Ігоря Ніконова після початку “справи Комарницького” та від’їзду головного фігуранта за кордон виросли акції. А для Ніконова цей скандал може нести, радше, позитивні новини – адже звільнилася важлива ніша, на яку він також може претендувати.
Також ми писали про те, що Обухівська окружна прокуратура відкрила кримінальну справу щодо руйнування “Змієвого валу”. Інцидент стався поблизу села Іванковичі, що в Обухівському районі на Київщині. Руйнування знайшли екологи, що досліджували місцевість.