Якщо врахувати темпи сплати дивідендів ПрАТ “ХК “Київміськбуд” київській громаді за попереднє десятиліття, то кошти, які Київрада виділила компанії минулого тижня, повернуться за 256 років. Адже йдеться про 2,56 млрд грн., суму чималу в масштабах міста, втім, загальний дефіцит оцінюється у значно більшу суму (точно невідомо скільки, але більше за 20 млрд грн.) Відтак, відповіді на питання, чи стане вливання коштів ефективним інструментом для запуску роботи Київміськбуду, – поки немає.
Підрахувати темпи сплати дивідендів громаді Києва ПрАТ “ХК “Київміськбуд” вирішив київський блогер, активіст Сергій Пасюта. Він переглянув статистичні дані про сплату дивідендів муніципальним забудовником місту за попередні роки, і з’ясував, що на рік той перераховував місту в середньому по 10 млн грн.
“Тобто, 2,56 мільярди повернуться громаді Києва у вигляді дивідендів приблизно за 256 років. Треба трохи почекати”, – зазначив активіст у дописі на Facebook.
Цікаво, що за статистикою, яку наводить Сергій Пасюта (дані є на сайті КМБ) найбільші виплати ПрАТ “ХК “Київміськбуд” здійснював з 2015 по 2018 роки включно – від 23,6 до 27,9 млн грн. на рік. Вже 2019-го компанія не перерахувала місту жодної гривні, а 2020 та 2021-го давала в бюджет символічні відрахування – 1,3 та 2,8 млн грн з розрахунку 0,026-0,053 грн за акцію, місто, нагадаємо, володіє 52,9 млн акцій.
“Куди і як ці гроші виділять – незрозуміло. Загалом яма по вкраденим грошам від діяльності Київміськбуду – біля 20 млрд грн., але всю інформацію ховають”, – зазначає у Telegram колишній радник міського голови Києва, а нині – його постійний критик Максим Бахматов.
Як Київрада надала імпульс Київміськбуду, а той перелякав власних інвесторів
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Київрада надала імпульс ПрАТ “ХК “Київміськбуд”, збільшивши статутний капітал компанії на понад 2,5 млрд грн. Депутати запланували додаткову емісію акцій “без зменшення існуючого розміру пакету” громади та планує придбати ці акції.
Також ми розповідали про те, що інвестори ЖК Freedom від Київміськбуду почали отримувати листи про укладання договорів з компанією, що обслуговуватиме будинок. Втім, заселення майбутнім мешканцям ще не обіцяють – кажуть лише, що потрібно підписати папери. Це викликає підозру в тому, що з інвесторів бажають “зняти” кошти за комунальні послуги, наприклад, за обслуговування прибудинкової території, навіть не запустивши їх всередину для проведення ремонтів. Тим більше, що дехто отримав і погрози від забудовника.