У Бучанській громаді, яка зазнала значних руйнувань на початку повномасштабного вторгнення навесні 2022 року, планують відновити 79 багатоквартирних житлових будинків. Ці будинки розташовані в кількох населених пунктах – Бучі, Ворзелі, Гаврилівці та Мироцькому. Фінансування надасть Світовий банк в рамках проєкту “HOPE”, метою якого є забезпечення житлом осіб, які втратили його внаслідок воєнних дій.
Про початок масштабного проєкту з відновлення зруйнованих будинків повідомив у соціальних мережах Анатолій Федорук, міський голова Бучі. Він зазначив, що в Бучанській громаді буде відновлено 79 багатоквартирних будинків в Бучі, Ворзелі, Гаврилівці та Мироцькому. Ці роботи виконуються в рамках проєкту HOPE — “Ремонт житла для відновлення прав та можливостей людей”, який спрямований на відновлення житла тих, хто втратив домівки через війну.
Федорук показав фотографії, на яких він демонструє пошкодження в житлових будинках керівництву Міністерства розвитку громад та територій, а також іноземним делегатам. Серед них на зустрічі був і глобальний директор департаменту з питань міського розвитку, стійкості та земельних ресурсів Світового банку Мін Чжан. Це фінансова установа, яка буде підтримувати відновлення житла в передмісті Києва.
“Разом із представниками Міністерства ми відвідали один з пошкоджених будинків у Гаврилівці. Наразі триває підготовчий етап проєкту: обстеження, технічні обміри та погодження, щоб найближчим часом перейти до фактичних ремонтних робіт,” — повідомив Анатолій Федорук у своєму пості.
Обсяги фінансування, про які йдеться, Федорук не уточнює. Проєкт має глибокий зміст, адже в багатьох із будинків, що зазнали руйнувань, нині неможливо проживати, деякі з них вже визнано аварійними, у багатьох випадках сталися пожежі. Це вимагає значних коштів, які необхідно буде вкласти в ремонт житла.
ВІдновлення у Ірпені: Державний податковий університет та дитсадок у Києві
Нещодавно Інформатор повідомляв про плани відновлення Державного податкового університету в Ірпені, постраждалого під час війни 2022 року. Більше половини будівель університету було пошкоджено або зруйновано на початку повномасштабної війни. Реконструкція цього “серця” кампусу може стати зразком нової освітньої архітектури.
Окрім того, ми раніше повідомляли, що Управління освіти Дарницької районної державної адміністрації уклало угоду з ТОВ “Укрбуд Козак” на капітальний ремонт занедбаної дитячої установи №33 на загальну суму 164,63 млн грн. Є нюанс: компанія, яка виграла тендер, була єдиним учасником аукціону, і раніше фігурувала в скандалах із завищенням цін на ремонт. Аналіз кошторису проекту в Дарниці свідчить про можливі завищення цін і цього разу.