У Києві заплановано реконструювати п’ять будівель медичного призначення. Лише одну з них планують завершити до кінця 2025 року, а над ремонтом та переплануванням решти лише почнуть працювати. Загальна сума, яку заплановано витратити на них за рік, становить 58,1 млн грн. При цьому один з проєктів лише встигнуть почати (на кінець року зроблять лише 1,5% від загального обсягу робіт), і він же буде найбільш дороговартісним з усіх – бюджету він коштуватиме 2,1 млрд гривень.
Виділення коштів на п’ять об’єктів медичної інфраструктури закладено в проєкті бюджету на 2025 рік, який представив Київраді 11 листопада Департамент фінансів КМДА. Усі кошти на розвиток закладів отримає Департамент охорони здоров’я міста, загальний обсяг складатиме 58,141 млн грн.
Йдеться передовсім про такий об’єкт, як Київська міська клінічна лікарня №6, де планують розмістити лікарню швидкої медичної допомоги “Правобережна”. Саме цей проєкт буде найбільш дороговартісним з усіх – його реалізація запланована на кінець 2028 року, а бюджету він коштуватиме 2,186 млрд грн. На 2025 рік Департаменту охорони здоров’я КМДА виділять на нього лише 17,2 млн грн, за ці кошти на об’єкті лише почнуть роботи, а готовність на кінець року становитиме лише 1,5%.
Другим об’єктом буде Олександрівська клінічна лікарня Києва на вул. Шовковичній у самому середмісті, де планують провести благоустрій, протизсувні роботи та реконструювати приймальне відділення й спеціалізовані відділення. На 2025 рік сума у проєкті бюджета для лікарні складає 5 млн грн, за ці кошти загалом відділення доведуть до готовності у 56,8% (вартість проєкту становить 651 млн грн, а завершити планують у 2027 році).
Також реконструюють нежитлову будівлю з літерою “А” у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 Оболонського району Києва (просп. Мінський, 6). У 2025 році на неї виділять 16,1 млн грн, що дозволить довести реалізацію загалом до 52,9%. Загалом на проєкт планують витратити 111,591 млн грн та здати його наприкінці 2026-го.
Крім того, реконструюють дві будівлі у Київському міському будинку дитини “Берізка” – з літерами “А1” та “Б”. До них прибудують корпус фізичної та реабілітаційної медицини, а весь комплекс розташований на вул. Кубанської України, 4 у Деснянському районі. На це з бюджету 2025-го виділять 5 млн грн (доведуть до 28,5% готовності), загалом же проєкт коштуватиме 203,919 млн грн, та має бути завершений у 2026 році.
Зрештою, єдиним проєктом реконструкції, що у КМДА планують завершити у 2025 році, буде захисна споруда цивільного захисту, яку реконструюють у КНП “КФПЦ” (“Київський фтизіопульмонологічний центр”) на Харківському шосе, 121/3. Це будівля з літерою “Ж”, і облаштування захисної споруди всередині неї коштуватиме бюджету 14,706 млн грн.
Як прийматимуть бюджет Києва: дати, процедури та гротескні витрати
Нагадаємо, напередодні, 14 листопада 2024-го Інформатор розповідав, що до Київради нарешті внесли проєкт бюджету на 2025 рік. З особливо цікавого: суми на утримання міської влади знову зросли (що й не дивно, враховуючи рівень інфляції у країні загалом). Та все ж деякі витрати виглядають гротескними, а деякі – навіть дивними: так, заплановано витратити загалом близько 8 млрд грн на “регулювання цін на послуги” міського транспорту, включаючи метро, автобуси та наземний електротранспорт.
Також зазначимо, що, як ми повідомляли, бюджет Києва на 2025 рік представлений на розгляд постійної комісії Київради з питань бюджету, як і минулого, 2024 року, орієнтовно у середині листопада. Але вже з 28 жовтня почалися консультації з депутатськими фракціями, кожна з яких пропонуватиме свої зміни до головного фінансового документу столиці. В цілому ж голосування за бюджет очікується в грудні.