Віддати в оренду – не варіант: депутат Тарас Козак пояснив, чому пропонує продати Житній ринок

Депутат Київради Тарас Козак пояснив, чому він разом з колегами пропонує продати приміщення Житнього ринку на Подолі. Відповідний проєкт рішення був зареєстрований у Київраді напередодні групою з 7 депутатів. Він пояснив, що навряд чи знайдеться інвестор, готовий вкласти суму у півмільярди гривень в об’єкт за умови, що договір оренди може бути розірваний через суд.

Свою позицію депутат Київради від фракції “Голос” оприлюднив у Facebook. Він зазначив, що Житній ринок перебуває у реально аварійному та “жахливому” стані: є загроза обвалення даху, сам об’єкт – пожежно небезпечний, залізні колони іржавіють, а інженерні комунікації гниють. При цьому зауважив, що ринок має зберегти функціонал і зовнішній вигляд.

Козак перелічив плюси та мінуси від усіх варіантів поводження з майновим комплексом. Так, за його словами, ремонтувати ринок можна за рахунок бюджету міста. Але одразу зауважив, що цей варіант під час війни не є прийнятним, та й місто навряд чи зможе провести якісний ремонт ефективно.

“Віддати в оренду/управління теж не варіант – вже неодноразово пробовали, безуспішно. Вартість капіталовкладень для приведення Житнього ринку в притомний стан коливається, за наявною у мене інформацією, від 118 до 700 мільйонів гривень. Сам схиляюся до цифри 400-500 млн грн. Орієнтовно €10 мільйонів”, – зауважив Тарас Козак.

Аргумент депутата такий: навряд чи місто знайде такого орендаря, який згодиться інвестувати “космічну суму” в чужий об’єкт. Тим більше, що договір оренди може бути скасований чи розірваний через суд – тоді, каже Козак, власник витратить роки, аби повернути кошти, проінвестовані у ремонт Житнього ринку. Крім того, він зауважив, що за подібною орендою “часто ховається тіньовий викуп” нерухомості невеликим коштом.

Третя опція, яку й пропонує Тарас Козак, – продати приміщення “на чесному і відкритому аукціоні, через Прозорро.Продажі”. Каже, що ціна може зрости в рази, якщо продаж буде правильним. А запобіжники від руйнування чи спотворення Житнього, переконує депутат, можуть бути імплантовані в саму угоду про продаж.

“В договорі продажу має бути чітко прописано всі три умови, зазначені на початку цього допису. Функціонал, зовнішній вигляд та цілісний майновий комплекс! Якщо за три роки покупець не впорається або буде робити якісь дурниці, місто Київ буде зобовʼязане викупити назад Житній ринок, за тою ж ціною”, – зазначив Тарас Козак.

Робоча група у КМДА напрацювала рекомендації з оренди Житнього ринку

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав, що у Києві можуть виставити на продаж будівлю Житнього ринку навіть попри попередні рішення й напрацювання робочої групи. Після завершення її роботи, нагадаємо, заступник міського голови Валентин Мондриївський обіцяв, що продавати ринок ніхто не буде – натомість, його віддадуть в оренду, з чіткими вимогами щодо збереження функціоналу ринку до орендарів. Проте тепер ці обіцянки – під великим питанням.

Також ми розповідали про те, що наприкінці грудня 2024 року в КМДА провели останнє засідання робочої групи з приводу майбутнього Житнього ринку. Там ухвалили проєкт рішення про нові умови передачі ринку в оренду: згідно з ними, об’єкт передаватимуть як єдиний комплекс, і це, на думку посадовців КМДА, унеможливить зміну цільового призначення будівлі в майбутньому. Причому обіцянки не продавати приміщення робив особисто заступник міського голови Валентин Мондриївський.

Джерело