Забудовники, що викупили завод “Більшовик” у Києві задля зведення там сучасного житла, вирішили заморозити проєкт до завершення війни. На місці колишніх заводських корпусів мали б звести комфортабельний бізнес-житловий район з сучасним простором, що відповідав би концепції “місто в місті”. Час реалізації проєкту зайняв би 10-12 років, тепер будь-які роботи поставлені на паузу.
Про призупинку робіт повідомив віце-президент з розвитку інноваційних парків UDP Віталій Мельник у коментарі виданню Delo.ua. Зазначимо, що територію колишнього заводу викупила девелоперська компанія UDP Андрія Іванова і Василя Хмельницького в консорціумі з A Development.
“Наразі проєкт в заморозці, тому що він потребує зовсім іншого інвестиційного клімату. Коли війна, кого він зацікавить? Підготовку проєкту поставили на паузу”, — наголосив представник UDP.
Мельник нагадав, що концепція забудови передбачала створення нового житлового мікрорайону, зведеного за принципом “місто в місті”. Всередині нього мала б бути уся необхідна для комфортного життя інфраструктура – починаючи з дитсадочку та парку, закінчуючи офісами, торговими центрами, і звісно, житлом. Наразі, за словами Мельника, UDP зосередилась на реалізації інноваційного парку UNIT.City.
До війни компанія планувала завершити проєкт на місці “Більшовика” за 10-12 років. У партнерстві з A Development компанія також виступає інвестором проєктів White Lines, Smart Plaza Polytech, Smart Plaza Obolon.
Як продавали “Більшовик”
Київський чавуноливарний і механічний завод заснували у далекому 1882 році чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізувала радянська влада, він отримав назву “Більшовик”. У 2018 році під час декомунізації його назву замінили на “Перший київський машинобудівний завод” (ПКМЗ).
Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021-му залишилося трохи більше 200 співробітників.
У 2021 році завод продали за 1,429 млрд грн компанії “Дженерал Комерс”, що пов’язана із групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова. За деякими підрахунками, на території заводу можна буде збудувати 650-750 тисяч кв. м житлової нерухомості. Умовно, це може бути другий Unit.City (інноваційний парк на території колишнього промпідприємства, який також побудував Хмельницький).
Хто очолив рейтинг забудовників у Києві, та чому у місті є 300 будинків, що не підімкнені до послуг ЖКГ
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав про те, хто із київських забудовників потрапив до трійки лідерів у рейтингу найактивніших. Так, укладачі рейтингу враховували лише ЖК (без котеджів, таунхаусів), у яких є сертифікат про здачу, виданий з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року. Лідером стала компанія Stolitsa Group. За час повномасштабної війни, тобто з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року, вона ввела в експлуатацію 411 тисяч квадратних метрів житла в мікрорайоні Варшавський.
Також ми писали, що у Києві 300 новобудов не підімкнено до електрики, а є будинок, в якому немає жодних послуг. Їхні мешканці або зовсім не отримують електрику, водопостачання чи водовідведення, або сплачують за те ж світло за вдвічі більшими промисловими тарифами. Причиною ж є жадібність забудовників, які мали б будувати інфраструктуру для будинків – зокрема, трансформаторні підстанції.