У Києві 7-8 грудня відбувся відкритий турнір з вільної боротьби. Його яскравою особливістю була присвята Ельбрусові Тедеєву, відомому, окрім своєї спортивної діяльності, ще й тим, що він був депутатом від Партії регіонів, та навіть голосував за одіозні “диктаторські закони 16 січня”. А вишенькою на торті турніру стала участь в урочистостях діючого нардепа від “Слуги народу”, також видатного спортивного діяча, Жана Беленюка.
Турнір, як повідомляє Aspi.news, пройшов на території Міжрегіональної академії управління персоналом, відомої завдяки низці антисемітських та ксенофобських скандалів, що вибухнули у середині “нульових”. Борці, як пише видання, змагалися “у спеціалізованій залі”, названій “на честь видатного спортсмена, що є символом розвитку та популяризації боротьби в Україні”. Йдеться про Ельбруса Тедеєва – саме його світлинами прикрашено “спеціалізовану залу”.
Тедеєв є дійсно видатним спортсменом: у його скарбничці – золото на Олімпійських іграх 2004 року в Афінах, триразове чемпіонство світу (1995, 1999, 2002-й роки) та чотириразове – Європи. Та після завершення спортивної кар’єри він пішов у велику політику: став членом провладної Партії регіонів ще у 2007 році, й відтоді тричі обирався до Верховної Ради. Ельбрус Тедеєв відомий тим, що голосував за низку законів, що мали яскраво виражений антидержавницький характер.
Зокрема, він підтримав ратифікацію Харківських угод у квітні 2010-го, що продовжили термін перебування військової бази у Севастополі на 25 років; у серпні 2012-го проголосував за Закон “Про засади державної мовної політики” (пізніше був визнаний як такий, що суперечив Конституції України та спрямований на знищення української мови). Зрештою, він підтримав “диктаторські закони” 16 січня 2014-го, що обмежували права й свободи громадян, свободу слова тощо, вже під час Революції Гідності.
Також привертає до себе увагу те, що за весь період своєї діяльності в українському парламенті (а це, нагадаємо, – майже 7 років, “від дзвоника до дзвоника”) Ельбрус Тедеєв не подав жодного законопроєкту. Не було від нього й жодного депутатського запиту, крім того, він жодного разу не виступав з трибуни у Верховній Раді.
Добре, що його діяльність не взяв за приклад нинішній продовжувач традиції спорту у великій політиці – також борець та олімпійський медаліст Жан Беленюк. Він, судячи зі сторінки на сайті Верховної Ради, подав понад 30 проєктів законів, щоправда, більшість – “про внесення змін” до інших актів (хоч були і його власні фундаментальні наробки – як-от проєкт “Про основні засади молодіжної політики”). Жан Беленюк, судячи з фото, викладених з турніру на честь Ельбруса Тедеєва, також був присутнім на урочистій частині – і погодився взяти участь у загальному фотографуванні разом з колишнім колегою по Верховній Раді.
Сумнівна історія із будинком для літніх та несмішна ситуація з коміком на Atlas United 2024
Нагадаємо, днями Інформатор писав про скандал із будинком для людей літнього віку “Happy Family”, що розгорівся біля Києва. Жінка розмістила свою матір, що має вікові розлади, у закладі, але вже за добу приїхала її забирати. А згодом поскаржилася на персонал на сайті будинку, а також у соцмережах, охарактеризувавши заклад як своєрідний філіал божевільні з “Пролітаючи над гніздом зозулі”. У “Happy Family” кажуть: описане у скарзі ставлення до постояльців неможливе, а пані чомусь діє надто заповзято.
Також ми розповідали про скандал через інцидент із коміком Сергієм Чирковим, що стався на фестивалі Atlas United 2024. Його вивели зі сцени через спробу процитувати передвиборчу промову чинного президента, Володимира Зеленського. Художня провокація досягла мети – організатори не надто ввічливо “попросили” стендапера з фестивалю.