Побачу десь в живу, розіб’ю є**ло – речник Тимура Ткаченка потрапив у скандал з журналістами

У Києві починається ще один політичний скандал, цього разу – пов’язаний з висловлюванням Євгена Ієвлєва, речника голови КМВА Тимура Ткаченка, на адресу журналіста. У відповідь на публікацію про майновий стан військовослужбовців ТЦК та СП у Донецькій області, одним з яких є батько Ієвлєва, посадовець став погрожувати її автору, ще й у надмірно емоційній формі. Зрештою, він визнав, що “підставив” ЗСУ й власного шефа, але вибачень так і не приніс, а політичні опоненти влади вже вимагають звільнення запального речника.

“Побачу десь в живу, розіб’ю ї..ло”

Про погрози з боку речника голови КМВА заявив журналіст “Вільного радіо” Євген Вакуленко. Днями медіа видало статтю про статки працівників ТЦК та СП у Донецькій області, і батько Євгена Ієвлєва, Сергій, став одним з її героїв. У його декларації зазначено, що дружина володіє позашляховиком Toyota Land Cruiser 2011 року випуску за 773 тисячі гривень. Водночас офіційних доходів у дружини, згідно з документами, немає.

Вже після публікації Євген Вакуленко отримав особисті погрози з боку Євгена Ієвлєва. Серед претензій – нібито “проросійськість” журналіста, звинувачення у непрофесійності, продажі “треш-контенту” та пряма погроза життю і здоров’ю – ще й “з повною козацькою відповідальністю”.

“Ви ворог України і Українського народу, не маючи навіть ознак і наявності розуму і інтелекту. Пи..у на всьо то шо хоч трохи краще мене. Ущербно, дешево. Побачу десь в живу, розіб’ю є..ло з повною козацькою відповідальністю. От просто де побачу, там і буду товкти дешеву русаківську пику. А ми побачимося, я тобі гарантую”, – зауважив Євген Ієвлєв у особистому дописі до журналіста, який той навів у якості доказу.

Скрін-шот з особистим листом Ієвлєва до журналіста, який досліджував декларацію його батьків. Вільне радіо

Пізніше речник голови КМВА виступив з поясненням своєї позиції у великому дописі на Facebook. Він зауважив, що його батько все життя віддав службі у ЗСУ, а нині служить у “буквально фронтовій громаді”. Статтю вважає “маніпулятивною та емоційно забарвленою”, що, на його думку, “не збігається з журналістськими стандартами”.

“Завдання речника – гасити конфлікти, зменшувати непорозуміння, розв’язувати проблемні питання. Сьогодні я не виконав це завдання, підставив ЗСУ, КМВА і свого начальника Тимура Ткаченка. Цілком виступаю за конструктив в медіаспільності і сподіваюсь на розуміння. Як громадянин, я маю право на емоції… Як порядний син, я маю право і буду захищати своїх батьків від спроб образити їхню честь та гідність”, – написав Ієвлєв, зауваживши, що сприйняв спілкування з журналістом, “як несправжнє”.

“Кожен шмаркач вважатиме, що він безкарний”

Зауважимо, що у статті журналіста Євгена Вакуленка прізвище “Ієвлєв” згадується два рази: принагідно до військовослужбовця Покровського районного ТЦК та СП Сергія, та його дружини Світлани, що таки володіє позашляховиком. Жодних оцінкових суджень чи емоційно забарвлених виразів щодо них автор не вживав, навів лише факт про володіння дорогим Toyota Land Cruiser – відтак, стаття відповідає журналістським стандартам, а емоції Євгена Ієвлєва, навпаки, є надмірними.

У коментарі виданню “Громадське” Ієвлєв спробував виправдати себе, вдавшись до такої саме емоційної риторики: мовляв, журналіст є непрофесіоналом, а його батько придбав “15-річний Land Cruiser за менше ніж 20 тисяч доларів”.

“Звісно, що ця людина в ТЦК. У нас же не мають військовослужбовці ТЦК мати до цього стосунку, вони мають, певно, їздити на Daewoo Lanos”, – зауважив службовець.

Втім, від політичних наслідків такі дописи його навряд чи врятують. Так, у опозиційній “Європейській Солідарності” вже вимагають від Тимура Ткаченка звільнити речника із займаної посади: зауважують, що його дії підпадають під дію ст.345-1 КК України, де йдеться про “погрозу або насильство щодо журналіста” – це згідно закону карається виправними роботами строком до 2 років, пробаційним наглядом, обмеженням, або й позбавленням волі до 3 років. З відповідним дописом виступив ексжурналіст, депутат Київської облради Володимир Горковенко.

“Недолуге виправдання погроз на адресу журналіста Євгена Вакуленка більше схоже на спробу заперечити очевидний факт погроз. Не варто прикриватись батьком, бо його честь можна було захисти без хамство та бикування. Це можна було зробити достойно і з повагою як до роботи журналіста та і до багаторічної праці батька. У цій історії, за сукупністю фактів, не йдеться про моральні якості Євгена Ієвлєва. Вони відсутні. Якщо не буде покарання – це означатиме, що кожен шмаркач, який наділений мінімальною владою буде вважати, що він безкарний”, – зауважив Горковенко.

Допис на цю тему зробив і політтехнолог, що працював на “Батьківщину”, екснардеп від цієї ж політсили Віктор Уколов. Він зауважив, що у своєму житті мав чимало причин для негативних емоцій стосовно журналістів, але стримував себе.

“Просто я памʼятав, що був журналістом сам у 90-тих. Тим більше, якщо журналіст написав правду, як про батька Івлева, хоч вона йому не подобається. Забагато ненависті зібралось на теплому місці в тиловому Києві у військовій адміністрації, яка гадить Кличку? На фронті дуже потрібні агресивні молоді люди, а то воюють подекуди одні 50+”, – написав Уколов.

Зауважимо, що у непростій ситуації Євгена Ієвлєва виправдовує лише одне: він не є професійним медійником. До Києва він приїхав з Покровська на Донеччині, де працював посадовцем у міськраді, відтак, будучи чиновником, Ієвлєв може не знати про правила, за якими працюють медіа. Інакше б він тричі зважив “за” і “проти” перед тим, як писати гнівний відгук на статтю в особисті повідомлення: після цього кількість людей, що дізналися про статки його батьків, а заодно й про “добру вдачу” самого Ієвлєва, зросла в рази.

Тимур Ткаченко скаржиться на перепони його діяльності й брак повноважень

Нагадаємо, напередодні голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко розповів про те, як “цивільна” влада столиці чинить перепони його діяльності. Механізмів є декілька, каже він, але найефективніший з точки зору досягнення ефекту публічного осуду – з офіційними звинуваченнями. Зокрема, у тому, що КМВА, буцімто, не підписує якісь документи.

Також ми цитували Ткаченка у питанні про керування КМДА. Він висловився про власні повноваження після того, як Київрада розширила повноваження міського голови, Віталія Кличка під час засідання 3 квітня. Крім того, Ткаченко зауважив, що його власні розпорядження у КМДА ігнорують – хоч він сам і має повноваження ставити завдання й вимагати від підлеглих своєчасного виконання.

Джерело