У конфлікті, що стався минулої суботи, 29 березня 2025 року у Голосіївському районі Києва, брав участь працівник ТЦК. Інформатор писав про цю досить неоднозначну ситуацію: у сусідніх альтанках відпочивали дві компанії, проте одній з них не сподобалося те, що в сусідній слухали російську музику. У підсумку сталася бійка: з одного боку – військові й волонтери, з іншого – жінки (саме вони й слухали музику). Волонтери заявили про побиття військового жінками, проте на відео видно, що саме він лупцює кулаком дівчину просто по голові.
Тепер з’ясувалося, що побої жінці наносив працівник ТЦК. Його особу встановили користувачі мережі, й розшукали декларацію про доходи: виявилося, що нападника звуть Олександр Білошвець, і він працює у Київському міському центрі комплектування й соціальної підтримки. За посадою (військовою) Білошвець значиться “гранатометником”. При цьому три роки тому, у 2022-му, був “стрільцем-санітаром” – відтак, пішов на підвищення.
Однак у Київському міському ТЦК і СП Олександр Білошвець працює санінструктором. Це посадова особа молодшого медичного (сержантського) складу медслужби військових частин і медустанов, що отримала спецпідготовку у навчальних підрозділах. У воєнний час такий співробітник організовує медичне забезпечення свого підрозділу – у даному випадку, міського ТЦК. Особисто надає першу медичну допомогу, організовує розшук, вивіз потерпілих з поля бою тощо. Зрозуміло, що у ТЦК столиці такі обов’язки виконувати не треба, а уся робота, найімовірніше, зводиться до надання допомоги мобілізованим.
Цікаво, що у ТЦК і СП Олександр Білошвець має чималу зарплатню: за рік він, згідно з декларацією, отримав загалом трохи більше за 600 тис грн (до виплати податків). Виходить, що його дохід на місяць перевищує 50 тис грн, причому приблизно стільки ж складав його дохід, починаючи з 2022 року. З усього майна він має лише старенький бус Volkswagen Transporter 2000 року випуску. А до 2022-го працював у ТзОВ “Управляюча компанія Ліга”, яка надає послуги у сфері програмування, консультує з питань інформатизації тощо.
На жаль, уточнити інформацію про Білошвеця у волонтерки Мар’яни Чикало, яка й заявила про, нібито, побиття військового/працівника ТЦК жінками, не вдалося. Вона закрила можливість надсилати особисті повідомлення на Facebook та коментування своїх дописів для користувачів, з якими не є друзями у соцмережі.
Через що почався конфлікт, і як біля міського ТЦК “полювали” на бус з адвокатами
Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що в суботу, 29 березня, у Голосіївському районі столиці стався конфлікт між військовим та компанією жінок. Чоловік зробив зауваження через прослуховування російської музики. Однак після цього у нього нібито кинули пляшку, після чого побили.
Ще раніше ми розповідали про сутичку, що сталася під Київським міським ТЦК і СП. Бійка та штовханина 28 березня почалася через відеозйомку, а поліція має багато питань до водія автівки, навколо якої розгорівся скандал.