Їздити можна лише влітку та коли підморозить: Інформатор розшукав найтрешовішу дорогу у Києві

Найтрешовіша дорога у Києві веде до штрафмайданчика, куди доставляють евакуаторами автівки з центру столиці. Після дощу, а також під час відлиги вона перетворюється на справжнє болото – подекуди багнюка сягає вище колеса звичайної малолітражки. Інформатор на власні очі побачив, хто і як їздить цією “супер-трасою”, схожою на биті шляхи ХVII сторіччя.

За титул “найбільш трешових” доріг Києва можуть змагатися чимало вулиць. На одних є залишки асфальту, покладеного, мабуть, ще за Леоніда Брежнєва. Інші сяють калюжами після кожного дощу: у приватному секторі, на дачах у житлових масивах Осокорки та Русанівка є ще чимало тупиків, що взагалі не бачили асфальту та благоустрою. Та наша “героїня” розташована мало не в середмісті столиці і дуже активно використовується транспортом. В тому, ймовірно, і є її проблема.

Заїзд на “спецмайданчик ГУ Нацполіції у Києві” – саме сюди нині доставляють автівки з центру міста – розташований за адресою Залізничне шосе, 9. Але щоб розшукати його, треба витратити зайві чверть години на кружляння навколо мосту на бул. Миколи Міхновського та Либідській площі: самий майданчик ми знайшли поряд із маленьким озерцем “Глинка”. Сказати, що вулиця доведена до жахливого стану, – це не сказати нічого.

Сказати, що на вулиці “брудно”, – це нічого не сказати: черевики нашого кореспондента, спеціально вдягнуті для такого репортажу, вгрузали в масний жирний чорнозем

Пройти дорогою пішки за вологої погоди зовсім неможливо. Кросівки, черевики, чоботи та інше, більш вигадливе, взуття засмоктує чорне місиво багнюки. Її консистенція та колір чудово пасували б паркокопитним ссавцям родини “свиневих”. А от хомо сапієнс лячно: пішоходи обережно чимчикують попід сусідніми парканами – там, де ще збереглися залишки “зеленої зони”.

А от автівки курсують тут постійно, адже звідси водії, що стали пішоходами, забирають власний транспорт, евакуйований за паркування з порушенням правил. Також є рух евакуаторів, що доставляють машини на майданчик, та будівельної техніки: неподалік зводиться цілий квартал високоповерхівок. Власне, саме у цьому трафіку і ховається відповідь на питання “чому?”

А от на питання “як так?” у кожного своя відповідь. На самому штрафмайданчику вже звикли до запитань про стан під’їзної дороги, і меланхолійним тоном відповідають завчений текст про балансоутримувача. Ним, згідно із даними посадовців, є церква, що розташована поряд, за парканом. Вона, кажуть, і має ремонтувати “битий шлях”.

Іншу відповідь чуємо від людей, що крокують узбіччям, намагаючись не потрапити під випадкові бризки багна від вантажівок, що їдуть повз. Пішоходи кивають на зелений будівельний паркан із написом “КП Київбудреконструкція” на ньому.

“Дивіться, он хто справжні винуватці. Якби не вантажівки, що сновигають туди-сюди з важкими будівельними конструкціями, тут було б ще більш-менш можна ходити і їздити”, – відповідає нам чоловік на ім’я Артем, який зізнається, що працює будівельником на одному з об’єктів неподалік.

Артем каже, що будівельники навіть намагалися колись поліпшити умови проїзду. Хтось навіть залишив тут квадратні бетонні плити – саме з таких мостили тротуари ще у “радянській” частині забудови спальних районів. Тепер ці квадрати покоцюрблені, побиті колесами вантажівок, стирчать під найдивнішими кутами, іноді – ховаючи свою небезпеку під товщею каламутної води.

Найбільше “паркунів” – під Головним управлінням Нацполіції: чому так сталося

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що одним з найбільш “завантажених” з точки зору паркування місць столиці є частина Михайлівської площі перед Головним управлінням Національної поліції України у Києві. Та саме там Інформатор знайшов чимало автівок, запаркованих із порушенням правил. Навіть попри те, що деякі з водіїв зухвало порушили правила дорожнього руху, ми не побачили жодного евакуатора, що б відвозив їхні автівки на штрафмайданчики.

Також ще влітку ми розповідали про київський парк Нивки – одну з найбільш недооцінених і цікавих з точки зору ландшафту відпочинкових зон Києва. Нині він дещо занедбаний. Сказати, що парк “жахливий”, не можна, але й назвати доглянутим не дозволяють дірки у асфальті (а подекуди його відсутність) на пішохідних доріжках, густий підлісок, відсутність газону та наявність колоритних “заброшок” у самому серці. І – так: якщо у Києві і є будинок з привидами, то він розташований саме вглибині парку Нивки.



Джерело