Батальйон Dolce Gabbana: ветеран розповів, як ставляться до хитрих депутатів Київради у бойовій бригаді

Ветеран, відомий київський громадський активіст та політик Олег Симороз розповів, як у бойовій 112-й окремій бригаді ТрО Києва насправді ставляться до депутатів Київради, що нібито воюють у її складі. Так він відреагував на новину про те, що кількох із них, впливових у масштабах столиці політиків, переводять до підрозділів у інших регіонах України. Військовий каже: за уникнення реальної служби усім швидко дали кумедне та влучне прізвисько.

Про переведення депутатів, що служили у Києві та мали змогу через це безперешкодно відвідувати засідання міської ради (ще й займати там відповідальні посади – скажімо, керувати справами у Київраді) Інформатор писав днями. Всього відомо про трьох таких обранців: це Ігор Хацевич (“Європейська солідарність”), Андрій Странніков (УДАР) та Олександр Бродський (“Батьківщина”). Усі мають посади – Хацевич керує справами у Київраді, відтак, має відповідальність за роботу системи “Рада” тощо, Бродський очолює комісію з питань ЖКГ, Странніков – перший заступник бюджетної комісії. У заяві УДАРу в середу, 14 травня, це переведення навіть називають утисками, мовляв, це роблять, аби депутати не могли потрапити на засідання.

Втім, у “справжніх” військових, хто входить до 112 окремої бригади ТрО Києва – а це дійсний воюючий підрозділ, що входить до складу 12-го армійського корпусу ЗСУ, поділяється на 7 окремих батальйонів, декілька рот – розвідки, автотранспорту, матеріально-технічного забезпечення, зв’язку тощо – рішення про переведення депутатів викликало протилежну реакцію. Ветеран Олег Симороз, що отримав тяжке поранення біля села Торське під Лиманом, розповів: двоє з трьох служили саме у 112-й бригаді.

“Дуже гарні новини, бо це ще й мій особистий біль, бо це шобло тусувалося в моїй 112-й бригаді. За уникнення від реальної служби цій недороті у нас швидко дали імʼя “Dolce Gabbana”. Муткарь Бродський, соратник Кличка Странніков, це просто еталонні мразоти, які за всі ці роки “чомусь” уникали лінії боєзіткнення, в той час, як у нас вже люди з тилових посад батальйону закінчувались”, – зауважив Симороз.

Напередодні великого вторгнення, 21 лютого 2022-го, контракт із ЗСУ “на камеру” підписувало багато депутатів Київради: зліва – Зоя Ярош і Максим Нефьодов з “Голосу”, справа – УДАРівці Дмитро Білоцерковець (близький до Кличка) і Михайло Іщенко. Тепер вони воліють не згадувати про це. Фото: пресслужба партії УДАР та Зоя Ярош у Facebook

Ще одним приводом для гніву ветерана стало те, що до бригади депутати привели й депутата від ОПЗЖ – Михайла Наконечного. В нього, каже Олег Симороз, “вистачило розуму” просити в офіцерів бригади, щоб вони натиснули на самого ветерана – щоправда, у якому саме сенсі та через які дії, не уточнює.

“Добре, що цих клоунів відправляють нарешті з Києва за рішенням Главкома, погано, що воювати вони всеодно не будуть, але хоч нарешті бойову бригаду ганьбити не будуть. Я радий, що ми вижили їх”, – резюмував Симороз у дописі на Facebook.

Зауважимо, що у Київраді є й такі депутати, хто дійсно служить у воюючих підрозділах. Це, передовсім, стосується Вадима Васильчука (“Голос”), Юрія Федоренка (“Слуга народу”), Олеся Маляревича (УДАР), а також депутатки Аліни Михайлової (також “Голос”) – усі вони, за відкритими даними, періодично перебувають на лінії боєзіткнень та дійсно воюють. Це, до речі, впливало й на відвідування ними засідань Київради – та ж Михайлова у квітні 2025-го прибула до сесійної зали чи не вперше за всю каденцію.

Як депутатів з УДАРу та “ЄС” відсилають з Києва, та що у самій партії Кличка про це думають

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що одразу декількох депутатів Київради, які ще на початку повномасштабного вторгнення до України мобілізувалися до лав ЗСУ, але служили у столиці, переводять до місць несення служби у інших регіонах країни. Самі депутати вже називають це утисками й очікують на нові кримінальні провадження.

Також ми розповідали, що фракція політичної партії УДАР у Київраді зробила заяву про, нібито, заплановане “масове” проведення слідчих дій в опозиційних до центральної влади депутатів. Мета – не допустити їхню появу на засіданні міської ради у четвер, 15 травня. Кажуть, що правоохоронці шукатимуть документи, пов’язані з відрядженнями депутатів.

Джерело