Будинок купця Верле на Хрещатику будуть захищати від забудовників через суд

Прибутковий будинок в Києві на Хрещатику, 48 можуть внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток через суд. Йдеться про будинок купця Верле, роботи з розбирання якого почалися у жовтні 2023 року. Тепер Мінкульт можуть зобов’язати встановити охоронний статус для споруди.

Про звернення до Київского окружного адмінсуду з позовом до Мінкульту повідомляє Київська міська прокуратура. Правоохоронці просять внести прибутковий будинок по вул. Хрещатик, 48 до Державного реєстру нерухомих пам’яток за категорією місцевого значення. Повідомляється, що столичний окружний адмінсуд вже відкрив провадження у справі.

Прокурори зазначають, що будівля репрезентує архітектурну спадщину Києва кінця ХІХ століття та належить до цінних зразків житлової архітектури міста доби історизму. Будинок 1880 року належав швейцарському купцю Целестину Верле.

У жовтні минулого активіст Дмитро Перов заявив, що в центрі Києва розбирають прибутковий будинок Верле. Тоді директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова заявила, що КМДА опрацьовує всі можливі законні шляхи, щоб зупинити руйнування старовинної будівлі. Але попри приписи Департаменту охорони культурної спадщини КМДА роботи на об’єкті продовжувались.

Забудовники заморожують проєкт на території заводу “Більшовик”

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що забудовники, що викупили завод “Більшовик” у Києві задля зведення там сучасного житла, вирішили заморозити проєкт до завершення війни. На місці колишніх заводських корпусів мали б звести комфортабельний бізнес – житловий район з сучасним простором, що відповідав би концепції “місто в місті”. Час реалізації проєкту зайняв би 10-12 років, тепер будь-які роботи поставлені на паузу.

Також ми писали, що київські активісти-пам’яткоохоронці вже збирають кошти на звернення до Європейського суду з прав людини, аби скасувати рішення Верховного суду. Напередодні ж цей суд прийняв рішення про законність знесення садиби Зеленських, Верховний суд, чим, ймовірно, порушив низку норм українського законодавства.

Джерело