Київська міська рада відклала розгляд питання про продовження договору оренди ТОВ “Контактбудсервіс”. Договір на оренду землі загальною площею 176 га було розірвано у 2019 році. Фактично, це відтерміновує забудову поблизу озера Небреж на столичних Осокорках: на цих гектарах хотіли звести більше, ніж 40 багатоповерхівок ЖК “H20” – це ребрендинг проєкту “Патріотика на озерах”.
Про відтермінування рішення повідомив у своєму Telegram-каналі депутат Київради Андрій Вітренко. Таким рішенням, каже він, київська міська рада поставила на паузу забудову екопарку “Осокорки”.
“Усі чудово розуміють, які це гроші, але забудова — це не єдиний шлях розвитку Києва. Громада вимагає розірвати договори оренди земельних ділянок із забудовником екопарку “Осокорки” та створити ландшафтний парк замість житлової забудови. І наша фракція повністю на їхньому боці”, — зазначає Вітренко.
Насправді оренду землі для компанії “Контактбудсервіс” намагалися поновити ще на засіданні Київради 21 листопада. Тоді питання зупинилося через те, що спливло питання ймовірного порушення процедури і можливої заборгованісті “Контактбудсервіса” перед містом по орендній платі на суму біля 140 млн гривень.
Вітренко підкреслює також, що інфраструктура лівого берега столиці не готова до зведення нового житла. За його словами, дороги, мости, каналізація та тепломережі не витримають додаткового навантаження, а для нових мешканців не вистачить шкіл та садочків.
“Київ за часів правління Кличка перетворився на полігон бездумного будівництва, яке не враховує ні потреб мешканців, ні збереження унікальної архітектури, ні сталого розвитку міста”, — підсумував депутат.
Насправді ж, чимало столичних активістів і екологів виступають категорично проти забудови висотним житлом заливних луків біля озера Небреж, та вимагають створення на цій території екопарку. Більш за все людей наразі дивує, що влада Києва ігнорує факт продовження розгляду в судах відповідного питання.
Депутати відмовилися автоматично зберігати будівлі, яким понад 100 років
Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що Київрада не змогла набрати голосів за проєкт рішення щодо збереження будівель, яким виповнилося більше, ніж 100 років. Депутати не захотіли голосувати проєкт навіть за умови, що сам він ухвалюється лише у I читанні, а згодом до нього вноситимуться правки. Сам проєкт викликав дискусію всередині фракцій – його не підтримують ті з депутатів, хто співпрацює з забудовниками.
Також ми розповідали, що київську студентську поліклініку приєднають до міської клінічної лікарні №6. Це зроблять, аби покращити фінансовий стан закладу, а також забезпечити його розвиток. Відтак, “своєї” лікарні в студентів Києва вже не буде – а лікуватись їм доведеться за місцем проживання, укладаючи угоди з сімейними лікарями за загальною моделлю, що діє для усіх інших киян.