Дав у штангу: які проблемні питання у Києві не вдалося розв’язати Тимуру Ткаченку

За майже п’ять місяців, що перебуває на посаді очільник “військової” влади у Києві Тимур Ткаченко, йому вдалося провести низку рішень, що імпонують киянам. Так, він запустив транспорт під час повітряних тривог, а днями – “дотис” КМДА з питанням облаштування наземного переходу на Хрещатику, де колись працював “великий сліпець” Паніковський. Але є й такі питання, що з якихось причин “зависли”, чи перебувають у процесі виконання, тому звітувати поки немає про що. Інформатор вирішив зібрати їх, аби нагадати, якими ще проблемами опікувався у Києві голова КМВА.

Одразу зауважимо, що успіх, з яким Тимур Ткаченко виконує завдання, що ставить сам собі та підлеглим на засіданнях Ради оборони Києва й поза ними, – перемінний. Він довів до логічного завершення ситуацію з зупинкою громадського транспорту під час повітряних тривог: тепер рішення про продовження руху залежить від самих водіїв, і, на практиці, – весь міський транспорт продовжує рух по маршруту. Другим великим питанням стала евакуація автобрухту з міських вулиць: у “спальних” районах Києва заходилися евакуйовувати старенькі “Лади” й “Запорожці”, звільняючи паркомісця й від розбитих чи згорілих автівок. Це також одна з перших обіцянок Ткаченка – він зробив її ще 5 лютого 2025-го.

Вдалося владнати і питання з облаштуванням наземного переходу через Хрещатик там, де він перетинається з вул. Прорізною. Але є й такі обіцянки, до яких не дійшли руки, чи, як скаржився сам Ткаченко, – де реалізація стикається із відвертим саботажем виконавців з КМДА. Найперше – обіцянка підвищити контроль “ефективного використання бюджету”, яку Тимур Ткаченко дав ще 31 грудня 2024 року, “під ялинку”, у найпершому дописі, щойно був призначений на посаду президентом.

Зауважимо, що контрольні функції лежать, радше, на Київраді (передовсім на профільній “бюджетній” комісії, якою керує соратник голови КМВА, лідер фракції “Слуги народу” у Київраді Андрій Вітренко). Для КМВА ж природнім є втручання у ті питання, що прямо стосуються оборони, допомоги армії та соціальних чи “ветеранських” виплат – наприклад, як-от останнє рішення про зростання розміру матдопомоги тим захисникам, хто отримав інвалідність.

Також у КМВА поки не відзвітували про проведення “ретельних перевірок” закордонних відряджень для посадовців КМДА. Це обіцянка ще від 7 січня, і, за словами Ткаченка, їх мали б фільтрувати співробітники СБУ та Нацполіції – проте ще не було жодного випадку, коли б стала публічною заборона, чи відкликання документу про відрядження, виданого керівництвом КМДА комусь з директорів департаментів. Натомість чиновники продовжують перетинати кордон – те саме стосується й Віталія Кличка, який від початку року здійснив вже чотири міжнародні поїздки.

Крім того, “підвисло” питання тарифів на обслуговування київських багатоповерхівок. В Ткаченка закликали киян не платити за рахунками, що їх надсилають обслуговуючі компанії, і ще 17 березня ми написали, що у КМВА оскаржують рішення про зростання цих тарифів. Конкурс з відбору компаній-управителів, казав тоді Ткаченко, провели із порушеннями, ще й за підписом попередника на посаді – Олега Попка (таким чином міські посадовці “прикрилися” військовою адміністрацією, пояснював Ткаченко). Також він показово скасував це рішення, відтак, сьогодні склалася абсурдна ситуація, коли платіжки за комірне не дуже “легітимні”, бо компанії обрані “незаконно”, але не сплачувати їх – собі дорожче.

Зрештою, “буксує” й давнє та дуже болюче питання, підняте Ткаченком на початку квітня 2025-го – стосовно впровадження безготівкової оплати проїзду у маршрутках Києва. Втім, чіткої дати очільник КМВА тоді не називав, лише натякнув, що “встановлені строки й відповідальні”. Тому це питання можна віднести в розряд “у виконанні”: Ткаченко нагадав тоді, що його попередник, генерал Попко, підписав документ, яким відклав впровадження валідаторів у маршрутках до завершення війни – можна припустити, що це рішення він вже скасував.

Ткаченко призначив собі заступником колишнього комедіанта й розробника “Резерв+”

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Тимур Ткаченко продовжує формувати команду у військовій адміністрації Києва. Його новим заступником став військовий Ігор Рева, що брав участь у розробці системи “Резерв+” для Міноборони. Також він займався організацією та запуском патронатної служби для одного зі спецпідрозділів ГУР МО України. Але значно цікавіше його життя ще до початку повномасштабного вторгнення РФ: він був актором та комедійним сценаристом, і навіть “головним студентом” Полтави.

А ще раніше ми розповідали, що очільник КМВА Тимур Ткаченко пояснив, чому 2023 року він вирішив піти з міської влади у Києві, де до цього очолював Департамент міського благоустрою. За його словами, тертя виникли особисто з Віталієм Кличком. А остаточно він пішов після відвертої розмови, в ході якої висловив міському голові усе, що думав про власні повноваження.

Джерело