Для захисту нерухомості у Києві оцифрували архіви Бюро технічної інвентаризації

У столиці провели оцифрування бази документів з архіву бюро технічної інвентаризації в межах програми “Управління об’єктами комунальної власності Києва”. Як свідчать останні кібератаки, цифрові бази теж можуть бути вразливими, проте зберігання паперових документів спроводжується значно більшим ризиком. До того ж, оцифрування дає змогу зберегти документи, що знаходяться у поганому стані.

Про закінчення процесу оцифрування архівів БТІ повідомив директор Департаменту комунальної власності Києва Андрій Гудзь. Він зазначив, шо це не тільки робить важливі документи на комунальну та приватну власність мобільними та невразливими, а й захищає від внутрішніх та зовнішніх ризиків. Мова йде як про шахраїв, що, підробляючи документи, крадуть нерухомість, так і про бойові дії, внаслідок яких втрачаються архіви.

“За досвідом 2022 року саме цифровізація архівів є гарантією від втрати внаслідок військових дій. Тоді Харків, Чернігів, Маріуполь, Гостомель внаслідок російської агресії втратили велику кількість архівних документів, що не підлягають відновленню. Тобто тепер структурам чи громадянам буде так само важко відновити свої будівлі, якщо на них втрачена документація”, – наголосив Андрій Гудзь.

Крім того, завдяки цифровізації вдалося врятувати документи, які перебували у вкрай поганому стані, а сам архів став мобільним і невразливим. А ще зробити швидким доступ до баз, прибрати людський фактор впливу та максимально автоматизувати систему.

Атака росіян на держреєстри

19 грудня російські хакери здійснили наймасштабнішу кібератаку на держреєстри України. Внаслідок цього було призупинено роботу Єдиних й Державних реєстрів, які перебувають у компетенції Мін’юсту. Це було зроблено для порушення роботи критично важливої інфраструктури держави.

Відомо, що постраждали реєстри ФОП, бронювання, бази реєстрації автівок та нерухомості, записи про шлюб, ЄДР та низка інших. Наші джерела намагалися уникнути оцінок масштабів проблеми. Але все ж таки відзначили: “такого не було ніколи”. 

За словами віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністра юстиції України Ольги Стефанішиної, в першу чергу буде відновлюватися доступ громадян до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, а також державного реєстру прав на нерухоме майно та їхніх обтяжень.

Відомо, що банки працюють у звичайному режимі, але деякі послуги призупинені. Йдеться про ті послуги, для яких потрібні виписки з реєстрів, до яких тимчасово закрили доступ. Наприклад, обов’язково потрібна виписка з ЄДРПОУ (Єдиного держреєстру підприємств та організацій України).

Аналогічного масштабу хакерська атака відбувалася майже рік тому (12 грудня). Тоді стався масштабний збій у роботи мобільного оператора “Київстар”. У якийсь момент мобільний звʼязок ліг також у Vodafone та Lifecell. На Київщині через збій Київстару вимкнулась система повітряних тривог. Попри попередні прогнози про відновлення звʼязку протягом тижня, роботи фактично тривали півтора місяця. 

Джерело