Заступник голови КМДА, голова фракції “Європейської Солідарності” у Київраді Володимир Прокопів користається послугами адвоката та колеги по депутатському корпусу Віктора Домагальського. Йдеться про “справу Прокопіва” про неповернення з-за кордону водія, якого вніс у систему “Шлях” заступник Кличка ще на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Прикметно, що цей самий адвокат представляє також інтереси ще одного видатного соратника Кличка – Артура Палатного, що очолює виконком його партії УДАР.
Про те, що Віктор Домагальський представляє інтереси Володимира Прокопіва в суді, стало відомо після засідання Голосіївського райсуду Києва про обрання запобіжного заходу для посадовця, що пройшло у вівторок, 22 квітня 2025 року. Адвокат сам виклав світлини з засідання у Facebook та висловив обурення пунктами обвинувачення (за його словами, прокуратура закидає Прокопіву “порушення документообігу” – у момент, коли Київ був на межі гуманітарної катастрофи через зрив постачання товарів та продуктів харчування).
“Сьогодні представляв у суді свого колегу — депутата Київради та заступника міського голови Володимира Прокопіва. Слідчий суддя навіть не спробував розібратися — просто задовольнив клопотання прокурора про цілодобовий домашній арешт”, – зауважив у дописі Віктор Домагальський.
Додамо, що Віктор Домагальський став депутатом Київради порівняно нещодавно – на початку травня 2024 року, коли двоє нових обранців зайшли до депкорпусу після складання повноважень Віктором Брагінським (екс-директор столичної підземки) та Іллєю Кушніром (син екс-очільника ХК “Київміськбуд”). За менше, ніж рік стало очевидно, що адвокат є досить близькою до Віталія Кличка та його оточення фігурою: він супроводжував міського голову під час його поїздок до військових, і щоразу звітував про передачу бійцям техніки та FPV-дронів.
Під час однієї з таких поїздок Домагальський “засвітив” на фото біля лінії фронту керівника виконкому партії УДАР і друга дитинства Віталія Кличка, Артура Палатного, якого мер “викатував” прифронтовими територіями разом із керівником щойно створеної тоді партії-сателіта УДАРу, Орестом Криштафовичем. Інформатор писав про це, як про можливий прояв політичної корупції – адже позитивний “піар-ефект” від такої поїздки та вручення допомоги (байдуже, за рахунок міського бюджету чи приватних спонсорів) для партії міського голови та її сателітів якраз і є корупцією на найвищому рівні.
А коли у Києві на початку 2025 року вибухнув скандал із “справою Комарницького” – про організацію у КМДА та Київраді масштабних схем із виведення комунальної землі з власності громади міста із залученням до цього процесу депутатів Київради та міських посадовців, Віктор Домагальський почав відігравати ще одну важливу роль. Йому довірили захист інтересів Артура Палатного у суді – про це стало відомо, коли в товариша міського голови заарештували майно (мобільний телефон, який, ймовірно, хотіли дослідити на предмет залученості Палатного до корупційних схем). Саме цей адвокат виступав від імені свого клієнта на судовому засіданні.
Звісно, нічого протизаконного у тому, що один і той самий адвокат представляє інтереси високопоставленого депутата від “Європейської Солідарності” та “друга дитинства”, важливого у владній системі міста, немає. Але сам факт може свідчити про декілька тенденцій. По-перше, міська влада відчуває брак кадрів, яким можна довіряти, адже робота з подібними VIP-клієнтами – це завжди про вибудовування довірливих стосунків. По-друге, у Києві часів Кличка не існує “ближчого” чи “дальшого” оточення: самий факт присутності у міській владі (ще й у “потрібній” фракції) означає допомогу при виникненні проблем. Саме це за радянських часів таврували фразою “кругова порука”.
Як суд обирав запобіжний захід Прокопіву і чому звинувачення проти нього є дивними
Нагадаємо, напередодні, 22 квітня, Інформатор писав про те, що Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід Володимиру Прокопіву. Його підозрюють в організації схеми з виїзду за кордон військовозобов’язаних за допомогою системи “Шлях”. Рішенням суду заступника Кличка відправили під цілодобовий домашній арешт.
Також ми розповідали, що у “справі Прокопіва” про неповернення з-за кордону людей, поданих заступником голови КМДА ще навесні 2022 року в систему “Шлях”, фігурує лише одне прізвище. Крім того, прокурор у справі не говорить ані про хабарі, які платили Прокопіву, ані про будь-які інші корисливі мотиви посадовця. У той же час лише одного 2024 року до України не повернулися понад 1100 осіб, поданих центральними відомствами, такими, як Мінкульт чи Мінмолодьспорту.