Гектар землі під халабуду: у Київраді намагаються протягнути чергову земельну аферу

Зупинити прийняття проєкту рішення щодо передачі в оренду земельної ділянки площею 1 гектар на вулиці Шалімова (колишня Героїв Севастополя), 23В під черговий ЖК наразі намагається депутатка Київради від “Європейської солідарності” Вікторія Пташник. Стосовно цієї території здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, а забудова на ній суперечить вимогам Земельного кодексу України. І хоча депутати Київради проголосували за це рішення, підписання його Кличком наразі заблоковано.

Земельну ділянку площею в 1 га під “нерухомість” площею у 70 кв м, яка є, за своєю формою, “халабудою”, вирішили передати в оренду без будь-яких конкурсів чи аукціонів. Про це 25 жовтня 2024 року повідомила депутатка Київради від “ЄС” Вікторія Пташник у Facebook. Місце “золоте” – на колишній вулиці Героїв Севастополя, нині Академіка Шалімова, прямо навпроти Національного центру хірургії та трансплантології ім. Шалімова. Зараз тут автостоянка, проте юридична особа, що отримала ділянку в оренду, планує побудувати багатоповерхівку з підземним паркінгом та “вбудованими закладами по обслуговуванню населення”. За це рішення, не надто вдаючись до подробиць, проголосували депутати Київради.

“На минулому засіданні доповідачка питання Директорка департаменту земельних ресурсів КМДА не захотіла уточнювати, якої ділянки стосується питання, що ставиться на голосування, і тільки мовчазно опустила очі. Покопавшись в матеріалах, я виявила, що їй писала прокуратура, повідомляючи про наявність кримінального провадження, однак про факт звернення прокуратури до КМДА вона вирішила промовчати”, – зазначила Пташник.

За її словами, виділення землі незаконне, і тому вона зупинила підписання цього проєкту рішення міським головою Києва – наразі він не має права його підписати. До того ж, на це звернули увагу правоохоронні органи – Солом’янська окружна прокуратура вже веде кримінальне провадження, що стосується цієї ділянки. Ба більше, цим зацікавилася Київська міська прокуратура, яка говорить про ознаки самочинного будівництва, проте депутати за це голосують. 

Пташник звернулася до директорки Департаменту земельних ресурсів КМДА і запитала, чому, доповідаючи на засіданні Київради щодо цієї земельної ділянки, воне не сказала про існуюче кримінальне провадження, про яке, звісно, знала. На що отримала відповідь, що очільниця профільного департаменту не зобов’язана повідомляти депутатам про такі запити від правоохоронних органів. Хоча правоохоронці, за словами депутатки, цікавляться ділянкою в контексті кримінального провадження та просять не голосувати. Про це просять і місцеві мешканці, які побоюються наслідків нового великого будівництва.

“Під автостоянкою, яку планують здати в оренду під будівництво, в колекторі протікає річка Либідь. “Плюс” старі комунікації не витримають додатково величезної кількості нових мешканців (і без того під тим “сараєм” у 70 кв м постійно відбуваються прориви труб, своєчасне усунення яких неможливе, бо власник тої халабуди поза межею досяжності). “Плюс” будівництво багатоповерхового житлового будинку спричинить скажені протяги, як, наприклад, на Позняках, – роза вітрів, утворена будинком, що планується побудувати, і 16-поверхівкою. “Плюс” в “хрущах”, які опиняться в “полоні” цих двох висотних будинків, зовсім зникне денне світло, оскільки воно затулятиметься з усіх боків (схід і захід сонця)” – написала у коментарях місцева мешканка Марина Дукуль. 

Наступного тижня має збиратися Регламентна комісія, на якій розглянуть звернення Пташник, яким вона зупинила підписання Кличком проголосованого рішення. Як зазначає депутатка, їй самій дуже цікаво, наскільки в столиці діють норми права, і наскільки беззаконня може бути безкарним.

У Голосіївському районі Києва назріває черговий скандал із незаконним будівництвом

Як повідомляв Інформатор, Проблема із незаконною забудовою виникла на двох суміжних ділянках на вул. Іртинська, 16 та 18 у Голосіївському районі Києва . Тут, згідно з детальним планом території, вже давно б мали існувати зона відпочинку та спортивний майданчик для жителів будинку № 20 по вул. Іртинській, що входить до ЖК “Єнісейська садиба”.  І тепер зрозуміло, чому їх так і не побудували – на цій території вже з’явився паркан із надписами “Незабаром початок будівництва” та фото багатоповерхівки, що буде збудована.

Також ми розповідали, що у Бородянці зникли 20 мільйонів гривень, які виділили на відновлення селища від наслідків російської окупації. Держаудитслужба виявила серйозні збитки на 19,8 млн грн під час ревізії Бородянської селищної ради. Основна частина порушень на суму 14 млн грн – відсутність металопластикових вікон, які повинна була встановити селищна рада в рамках відбудови регіону.

Джерело