Головний меседж Кличка: навіщо мер Києва зустрічається з Шольцем вже втретє за останні місяці

У понеділок, 2 грудня, міський голова Віталій Кличко зустрівся з німецьким канцлером Олафом Шольцем. Той прибув до України з неанонсованим візитом, вперше за 2,5 роки. Втім, для Кличка ця зустріч – лише одна з багатьох за останні місяці: мер зустрічався з канцлером і у вересні, і у жовтні. Тож навіщо наполягав на зустрічі зараз, дослідив Інформатор.

“Важливо не піддаватися на шантаж”

Про зустріч Віталій Кличко повідомив на усіх доступних для нього майданчиках – і у соцмережах, і на сайті КМДА, і через комунальні ЗМІ. Меседж простий: на фронті складається критична ситуація, відтак, Україні необхідна вже специфічна зброя, ракети “Таурус”. Це допоможе Україні вийти на необхідні для неї параметри переговорів з росіянами.

“Якщо ми хочемо, щоб мир і стабільність повернулися в Європу, важливо не піддаватися на шантаж з боку путіна, зокрема – ядерний. І потрібно не просто закінчити війну. А на таких умовах, щоб не були порушені національні інтереси України. Інакше мир буде ілюзією, паузою перед новою агресією росії”, – зазначив Кличко.

Також міський голова додав тезу про безпекові гарантії – вони, каже, є необхідною умовою будь-яких безпекових домовленостей. А єдиною реальною гарантією, зазначив Кличко, є членство в НАТО – причому запросити мають всю країну цілком, разом з окупованими територіями.

Про що просив Шольца у вересні-жовтні

Для Кличка нинішня зустріч з Шольцем вже третя за останні декілька місяців. Минулого разу мер фотографувався з канцлером 9 жовтня під час урочистого заходу в Лейпцигу з нагоди 35-ї річниці “мирної революції” у Німеччині. Тоді, зазначав Кличко, він також наголосив на необхідності посилення допомоги Україні.

А перед цим міський голова зустрічався з канцлером 13 вересня у Берліні, на заході, що організовує німецьке видання Bild 100. Тоді до Шольца долучилися голова фракції ХДС/ХСС в Бундестазі Фрідріх Мерц, премʼєр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст, премʼєр Баварії Маркус Зьодер, міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер (саме він, до речі, і розвалив правлячу “світлофорну” коаліцію через 1,5 місяці після зустрічі).

“У розмові з Олафом Шольцем ми з братом підкреслили, що незмінна підтримка Німеччини вкрай важлива для України. Допомога, зокрема, далекобійною зброєю, сьогодні критично необхідна! А будь-які поступки Путіну не зупинять його в подальших загарбницьких прагненнях. Уже не тільки щодо України. І це наші партнери повинні чітко розуміти”, – зазначив тоді Кличко.

Виходить, міський голова зустрічається з канцлером кожного разу з одним і тим самим посилом: “посилити підтримку за рахунок ракет “Таурус”. Досить чітко та вичерпно, втім, цей меседж Віталій Кличко транслює не тільки на німецьку аудиторію, але й на українську, задіюючи усі можливі важелі. Адже меседж, який хотів би транслювати мер, звучить насправді так: “Кличко є топовим українським політиком, з яким вважають за необхідне зустрічатися міжнародні партнери України”.

Кияни довіряють Кличкові навіть більше, ніж українці в цілому

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві довіра до Віталія Кличка є навіть дещо більшою, аніж у країні загалом. Такий висновок можна зробити з відповідей читачів Інформатора на опитування, яке провело наше видання наприкінці тижня після того, як свої результати представила соціологічна служба Центру Разумкова. Виявилося, що баланс довіри до міського голови є також від’ємним, як і загалом по країні, але довіряють Кличкові все ж більше кияни, аніж мешканці інших міст.

Також ми розповідали, що в Кличка планують почати нові інформаційні кампанії, спрямовані на підтримку ВПО та іміджу столиці, як осередку культури у воєнні часи. Загалом обидві комунікаційні кейси ще перебувають на початковому етапі: під них лише виділили кошти, а КМДА щойно починає закупівлі рекламних послуг, пов’язаних з ними. Прикметно, що долею вихідців зі Сходу та південних регіонів, захоплених росіянами, перейнялися лише після того, як з’явилися дані про масовий виїзд українців на тимчасово окуповані території через надто малу підтримку у столиці (та, зрештою, інших тилових регіонах країни).

Джерело