Мешканцям Дарниці набридли гучні сповіщення про повітряну тривогу. Також міську владу просять прибрати голосові повідомлення: кажуть, що вони шкодять здоров’ю дітей та нервують літніх людей. Деякі дарничани воліли б повернути варіант сповіщення, що діяв у районі до весни 2024 року.
Свої думки щодо вдосконалення системи оповіщення про повітряну тривогу виклала у петиції до міської влади киянка Яна Агафонова. За два роки війни, каже киянка, кожен, хто хотів, вже має у мобільному телефоні застосунки, що повідомляють про тривогу. На її думку, у Дарницькому районі слід стишити звук гучномовців.
“Вночі прокидаються діти. Зовсім маленьких важко заспокоїти, бо лякаються від несподіванки, а старші в страху не можуть нормально заснути до відбою. Літні люди, що мають нестабільне здоров’я, отримують ще більший відбиток негативу”, – зазначає киянка у відозві.
Крім того, авторка петиції вважає, що потрібно прибрати чоловічий голос, яким озвучуються оголошення про небезпеку з повітря у Дарницькому районі міста. Адже сама по собі сирена, каже вона, може означати лише одне – сповіщення про тривогу, і дублювати її ще раз голосом непотрібно.
“Цікаво, чому в деяких центральних районах і гучність менша, і чоловічого (голосу) коментаря немає. Давайте і в нас так буде для нормального сну і життя в своєму районі”, – резюмує Яна Агафонова.
За тиждень петицію підписали понад 300 киян з необхідних 6 тисяч. Це досить помірний темп: відозви, що мають більшу актуальність та “промо”, здатні набрати голоси й за декілька днів. Втім, мешканці Дарниці все ж підписують цю петицію – у цьому районі РДА дійсно відповідально поставилася до того, аби про початок повітряної тривоги дізнався кожен мешканець району.
Як збоїть “Київ Цифровий”, і чому мешканці Славутича чули два сповіщення про тривогу
Нагадаємо, у середині січня 2025 року Інформатор писав про те, що один із найважливіших сервісів міського застосунку “Київ Цифровий” дав збій. Мова про сигнал повітряної тривоги, надходження якого розробники неодноразово удосконалювали. Кияни скаржаться, що повідомлення про загрозу надходять із затримкою до 4 хвилин, і незалежно від моделі телефону – тривога “гальмує” навіть у новеньких айфонах.
Крім того, ми розповідали, що з 22 січня 2025 року мешканці Славутича на Київщині нарешті будуть чути не два оповіщення про тривогу, а лише одне. Справа в тому, що до Київської області Славутич належить лише адміністративно, а територіально – до Чернігівської. І майже рік у у місті лунали тривоги під час загроз і для однієї, і для іншої області, і лише наразі вдалося “позбутися” оповіщень для Київщини.