Міський голова Києва Віталій Кличко показав енергостійкий будинок, що керується ОСББ “Домашній затишок” у Голосіївському районі. У рамках міської програми “70/30” у 25-поверхівці провели енергоаудит, замінили освітлення на енергоефективне, ще й встановили генератора, отримавши від міста компенсацію. А на даху будівлі встановлена міні-СЕС з понад 50 панелей, що забезпечують роботу ліфта, водяних насосів та іншого важливого обладнання під час знеструмлень.
Про диво-будинок Віталій Кличко розповів у соцмережах. Він зазначив, що ОСББ “Домашній затишок”, що у Голосіївському районі, керує 25-поверховим будинком на 620 квартир. Там провели енергоаудит, замінили освітлення на енергоефективне, оновили інженерні мережі – а в рамках програми “70/30”, що діє у Києві, встановили генератор, отримавши компенсацію у 70% його вартості від міста.
“У 2024 році за допомогою міських програм розпочали встановлення потужної сонячної електростанції. Сьогодні на даху будинку понад 50 панелей. Це дозволить забезпечити роботу ліфтів та інших важливих систем під час відключення енергопостачання. Цього року жителі будинку планують збільшити потужність станції”, – зауважив міський голова у дописі.
Віталій Кличко також нагадав, що Київ є єдиним містом у країні, де впроваджують цілих п’ять програм з підтримки мешканців багатоквартирних будинків. Вони дозволяють модернізувати будівлі, підвищувати енергостійкість та енергонезалежність житла киян, додав мер.
Контр-тезою до такого “бравурного” виступу міського голови став допис нардепа, колишнього міністра з питань ЖКГ Олексія Кучеренка. Він зауважив, що у цілій столиці на 11 тисяч житлових багатоповерхівок створені “аж” 1 тис ОСББ – тобто для масовості процесу їх явно не вистачає.
“Я безумовно підтримую цей рух, але не зовсім розумію – чому левова частка уваги та піару з боку КМДА приділяється тільки проблемам ОСББ, а не проблемам сотен тисяч киян, яких набагато більше?! Напишіть про це – мені дуже цікаво розібратися нарешті з цією “реформою” та зрозуміти що відбувається і хто за це відповідальний”, – написав Кучеренко у Facebook.
Як киянин став власником сонячної електростанції та на що вистачає її потужності
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що звичайний киянин Дмитро Чуб став власником квартирної СЕС після літніх тривалих відключень електроенергії. Отримавши автономію від загальних електромереж завдяки встановленим на балконі сонячним панелям, наразі він вдосконалює квартирну систему живлення. А власну СЕС зібрав із сонячних панелей, зарядної станції та мережевого інвертора. Ми розповіли, на що вистачає її потужності та скільки це коштувало.
Також ми розповідали, що у Богуславській громаді Обухівського району на Київщині встановили мережеву сонячну електростанцію потужністю понад 73 кВт і вартсістю понад 55 тисяч євро. На неї покладають великі сподівання, адже процес перекачування та очищення стічних вод у Богуславі відбувається за 9 км від міста, і потребує чималої кількості електроенергії. Такої чималої, що тарифи на водовідведення в громаді є одними з найвищих в Київській області.