Кличко показав, як функціонують електронні мізки, що координують екстрені служби міста

Віталій Кличко показав, як працює Ситуаційний центр протидії загрозам. Його було створено на базі столичного КП “Інформатика” у 2021 році, в рамках міської цільової програми “Електронна столиця” на 2019-2022 роки, і відтоді новин про його діяльність було небагато. А тепер міський голова каже, що цей центр є мало не ключовим інструментом, що гарантує безпеку і стабільність у місті.

Про роботу Ситуаційного центру протидії загрозам Віталій Кличко написав у Telegram. Він зазначив, що цей орган забезпечує стабільну роботу служб міста, допомагає їм в оперативному реагуванні на різні надзвичайні ситуації. Крім того, його робота ґрунтується на “інноваційних рішеннях” і дозволяє координувати комунальників та мінімізувати наслідки будь-яких позаштатних подій у місті. Під час візиту до Центру Кличка супроводжував його заступник Петро Оленич, у віданні якого перебуває міська цифровізація.

“Ситуаційний центр – це ключовий інструмент для гарантування безпеки та стабільності у столиці. Ми працюємо над тим, щоб Київ був готовим до будь-яких викликів. Впровадження сучасних технологій стане надійною основою для захисту нашого міста”, – цитує Оленича міський портал.

Екскурсію Центром Кличкові влаштував профільний заступник Петро Оленич. Фото: КМДА

Кличко написав у соцмережах: Центр відстежує та аналізує інформацію з різних джерел і працює у декількох режимах – повсякденний моніторинг, підвищена готовність та надзвичайний стан. Усі вони включають взаємодію екстрених та комунальних служб міста, серед них – ДСНС, поліції, служби швидкої допомоги.

У КМДА зазначають, що Центр обробляє дані з понад 15 сценаріїв реагування на загрози, наприклад, “Вибух шахеда/ракети”. У разі інциденту система автоматично фокусується на місці події, виводить карту укриттів, транспортних маршрутів для евакуації, найближчих медичних закладів і пунктів обігріву. Служби отримують сповіщення, аби миттєво почати ліквідацію наслідків.

Крім оперативного реагування, Ситуаційний центр моделюватиме потенційні загрози і розроблятиме превентивні заходи. Наприклад, аналізуватиме ускладнення руху транспорту, прогнозуватиме екологічні кризи чи ризики техногенних катастроф. Це дасть змогу уникнути багатьох проблемних питань або мінімізувати їхній вплив на місто, додають у КМДА.

План розвитку на 2025 рік включає додавання нових сценаріїв для роботи в умовах можливих відключень електроенергії через ворожі обстріли критичної інфраструктури. А також розробку системи координації евакуації транспорту, інтеграцію медицини катастроф до роботи центру та розширення автоматизованих систем моніторингу й обробки даних.

Кличко проінспектував метроміст, де почали будувати підтримуючі конструкції

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що міський голова столиці провів інспекцію метромоста. Саме там почали облаштовувати технологічний майданчик для того, щоб встановлювати тимчасові підтримуючі конструкції у прогонах споруди. Сам міст поки не ремонтуватимуть – місто не може дозволити собі такі витрати, відтак, міст, ймовірно, тимчасово передаватимуть на баланс держави, аби та мала право виділити необхідні кошти.

Також ми розповідали про те, що Віталій Кличко, як загальноукраїнський політик, все ще має від’ємний баланс довіри, втім, він укріплює свої позиції. Майже половина українців нині або зовсім не довіряє лідеру УДАРу, або висловлює часткову недовіру до нього. Натомість, ще майже 40% громадян має до політика приязне ставлення, і їхня кількість поступово зростає.

Джерело