Міський голова Києва призначив нового керівника комунального підприємства “Київська спадщина”, що організовує продовольчі ярмарки у столиці. Звільнення колишнього директора місяць тому, 11 жовтня, ініціював Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА внаслідок розголосу, що стався після засідання тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва. Тодішній керівник Київської спадщини Олексій Литвинов не міг пояснити, скільки заробляє на ярмарках підприємство та скільки коштів надійшло до міського бюджету від його діяльності.
Про призначення нового в.о. директора Київської спадщини у Faceebook повідомив голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея. Саме він звернув увагу громадськості на дивні результати професійної діяльності колишнього керівника, який “не знав”, куди діваються чималі гроші, зароблені на промислових ярмарках. За інформацією Кривошеї, на поточному тижні будуть відсторонені від роботи і всі заступники звільненого Литвинова. А новим в.о. директора Київської спадщини Кличко призначив Віталія Дерпака. Згідно з інформацією на його офіційному сайті, новий керівник має військову та економічну освіту, служив у ГУР, працював начальником відділу інвестиційної діяльності та соціально-економічного розвитку в Фонді комунального майна Вишгородського району, є Головою правління Вишгородської районної організації політичної партії «Сила і Честь».
Щоправда, у відповідь на сподівання голови Громадської ради при КМДА, що тепер гроші з ярмарків будуть надходити до бюджету столиці, кияни задають справедливе питання, хто і де шукатиме гроші, що вже були зароблені на ярмарках? І чому за багаторічне розкрадання ніхто не покараний, а лише звільнений? У Громадській раді відповідають, що цими питаннями вже займається Антикорупційний департамент, який має надати результати свого розслідування.
Торгівля є, грошей немає: як розвивалися події навколо керівництва продовольчих ярмарків
Як повідомляв Інформатор, несподівано виявилося, що до міського бюджету столиці від бурхливої діяльності та чималих заробітків КП Київська спадщина надходять лише крихти. Сама “спадщина” перебуває на госпрозрахунку, тобто на самоокупності та самофінансуванні, та й заробило чимало – питання лише в тому, куди йдуть ці гроші.
За інформацією голови Громадської ради при КМДА Геннадія Кривошеї, директор КП Київська спадщина, який прийшов зі звітом на комісію Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва, не знав, скільки коштів надійшло за 2023 рік до міського бюджету від діяльності його КП. Громрада отримала офіційну відповідь від Київської спадщини, згідно з якою у 2023 році підприємство отримало на рахунок 10 млн 188 тис. грн, з яких до міського бюджету було перераховано лишень 671 тис. грн. А за I півріччя 2024 року на рахунок підприємства було отримано 6 млн 138 тис. грн, з них до міського бюджету перераховано “аж” 492 тис. грн.
Відразу після оприлюднення цих фактів Департамент промисловості та розвитку підприємництва звернувся до Кличка щодо усунення керівника КП Київська спадщина від займаної посади . Серед офіційних претензій були несвоєчасне подання фінансових планів, які треба складати до 1 вересня, невиконання фінансових результатів, недоліки виконавської дисципліни та недбалість. І взагалі виявилось, що керівник КП Київська спадщина не повною мірою володіє інформацією щодо фінансового стану підприємства.