У столичному парку Слави демонтували погруддя радянських військових діячів Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка та Олексія Федорова. Ще 2023 року ці бюсти обливали червоною фарбою і прикрашали написами “кат”, “окупант” та “чекіст”, тепер же їх демонтували за рішенням Київради. Щоправда, на виконання довелося чекати аж 4 місяці.
Про демонтаж чотирьох погрудь у парку розповів столичний активіст Олег Слабоспицький, він же виклав у соцмережах декілька світлин процесу. Зазначимо, що усі скульптури зняли з постаментів відповідно до рішення Київради від 4 липня 2024 року про усунення радянських пам’яток з публічного простору.
Згодом також мають демонтувати постаменти, на яких стояли бюсти. Прикметно, що на виконання рішення київських депутатів довелося чекати аж чотири місяці – з чим саме пов’язана затримка, невідомо.
Зазначимо, що усі чотири погруддя були встановлені у парку Слави не так і давно, у вересні-листопаді 2013 року, в межах пропагандистської “Алеї Воїнської Слави” за ініціативи регіонала Дмитра Табачніка. Усі чотири бюсти урочисто відкривав Микола Азаров. Слабоспицький нагадав, що колишній прем’єр зазначив під час відкриття: “Это действительно герои нашего народа, о которых должна знать молодежь”.
Олег Слабоспицький також зауважив, що Київрада проголосувала за усунення 254 радянських об’єктів у межах деколонізації міського простору. Наразі вже демонтовано майже половину з них.
Як з київського культурного простору прибирали Пушкіна та радянську зірку міста-героя
Нагадаємо, Інформатор уважно стежив за долею головних міських пам’ятників, що демонтували за рішенням Київради про звільнення культурного простору столиці від радянських об’єктів та тих монументів, що пов’язані з Росією. Так, більше, ніж рік тому, 15 листопада 2023-го, у Києві демонтували пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну на Берестейському проспекті. Після початку повномасштабної війни його постійно неодноразово обливали фарбою та залишали написи з вимогою знести.
А 4 грудня 2023-го у столиці демонтували радянську зірку на обеліску на честь міста-героя Києва, що на Галицькій площі столиці. Комуністичний символ прибирали за допомогою автовежі, а самі роботи тривали не одну годину через великі розміри символа та висоту, на якій його було закріплено.