Комунальники поливали клумбу під проливним дощем: у Київзеленбуді пояснили, навіщо це робилося

У вівторок, 1 квітня кияни зняли на відео, як під проливним дощем співробітники КО “Київзеленбуд” поливали клумбу у Оболонському районі Києва шлангом зі спеціальної автівки. В киян такі дії “озеленювачів” викликали змішану реакцію: хтось почав обурюватись, що поливати рослини в дощ – не краща ідея, хтось закликав залишити догляд клумб і газонів професіоналам. Самі ж комунальники дали пояснення з вичерпною відповіддю на питання про полив у дощ.

Відео з комунальниками, що поливають клумбу на одному з перехресть у Оболонському районі, зняли й виклали у соцмережах кияни ще 1 квітня. Ще й підписали: не зважаючи на те, що Київ саме побив 134-річний “дощовий” рекорд, комунальники не припиняють дивувати цікавими й корисними заходами. Сам поливач, до речі, виконував свої “посадові обов’язки” вдягнутим у міцний зелений дощовик – тож про воду, що накрапає з неба, не знати він точно не міг.

Втім, у КО “Київзеленбуд” одразу виступили із роз’ясненням про те, що за заходи здійснювали комунальники із КП УЗН Оболонського району (саме їм належала автоцистерна). Виявилося, йшлося не просто про полив рослин, а про підживлення, тобто у воді, що нею поливали кущі на клумбі, містилися добрива.

“Дощова погода – ідеальний час для застосування деяких видів добрив, які потрібно вносити у вологу землю. Тому, якщо під час або після дощу у парках, скверах, на транспортних розв’язках працюють машини для поливу – це означає, що у бочках знаходиться спеціальні добрива, якими підживлюють зелені насадження”, – зазначили у КО “Київзеленбуд”.

Також озеленювачі додали, що саме навесні рослини потребують посиленого догляду, зокрема, своєчасного підживлення. Адже протягом кількох холодних місяців зелені насадження майже не отримують поживних речовин. Тому, на початку вегетаційного періоду потрібно подбати про своєчасне поповнення запасів необхідних компонентів.

“Весняне підживлення сприяє розвитку потужної кореневої системи, оптимізує фізичні властивості ґрунту, підтримує здоровий розвиток рослин, підвищує стійкість до різних захворювань та шкідників тощо”, – резюмували комунальники.

Як у Києві затримали усю верхівку Зеленбуду, і що робить “обезголовлене” підприємство без шефів

Нагадаємо, днями Інформатор написав про те, що у КО “Київзеленбуд” з усією відповідальністю підійшли до нового сезону. Там вирішили розподілити між структурними підрозділами десяток зелених тракторців: у ті спокійні часи, коли правоохоронці ще не мали запитань до верхівки комунального підприємства, було проведено кілька тенедерів на закупівлю нової техніки на загальну суму близько 16 млн грн. Саме її 1 квітня передали комунальним підприємствам, що входять до складу Київзеленбуду.

А ще раніше ми розповідали, що після обшуків, проведених представниками ДБР і Нацполіції у службових приміщеннях КО “Київзеленбуд” 6 березня 2025 року, затримали мало не усіх керівників підприємства. Поки ця інформація неофіційна, тому перевіряється – але сама ситуація показова: правоохоронці “потягнули” за ще одну корупційну ниточку у Києві й викрили нові схеми. Зараз ЗМІ посилаються на власні джерела – а ті кажуть, що посадовців затримали за хабарі.

Джерело