Крок до очищення: у Києві ще дві громади перейшли до ПЦУ

У Києві ще дві релігійні громади перейшли з УПЦ до Православної Церкви України. Йдеться про Дніпровський та Голосіївський райони, де канонічну приналежність змінили парафії Святої мучениці Параскеви та Спасопреображенська. Разом з ними до ПЦУ перейшов і Спасо-Преображенський собор на вул. Самійла Кішки на мікрорайоні Теремки.

Про зміну канонічної приналежності й вихід з-під юрисдикції УПЦ двох громад у Києві повідомила депутатка Київради від УДАРу, голова комісії з питань культури, туризму й суспільних комунікацій Вікторія Муха. Вона зауважила, що обидві парафії приєдналися до ПЦУ, ще й після важкої ночі для Києва, коли РФ атакувала українську столицю балістикою та БпЛА.

“Відповідні зміни до статутів вже зареєстровані. Кожна така зміна – крок до очищення, єдності та справжньої духовної незалежності”, – додала Вікторія Муха у дописі на Facebook.

Йдеться про зміну канонічної приналежності й вихід з-під юрисдикції УПЦ таких громад:

  1. Релігійна громада Парафія святої мучениці Параскеви Київської єпархії УПЦ (ПЦУ) у Дніпровському районі;
  2. Релігійна громада Спасопреображенська парафія Київської єпархії УПЦ (ПЦУ) у Голосіївському районі.

Якщо у першої з громад свого храму немає (вона зареєстрована на Дніпровській набережній, 16Д, серед новобудов та АЗС), то друга має чималий храм у мікрорайоні Теремки-ІІ. Він розташований по вул. Самійла Кішки, 3А та був зведений архітектором Вадимом Жежеріним у середині “нульових” у модерністському стилі. Зауважимо, що ПЦУ служить у Свято-Преображенському храмі вже досить давно. Відтак, найімовірніше, йдеться про юридичну фіксацію переходу громади, що стався не сьогодні.

УПЦ влаштувала виробництво вина на Київщині – БЕБ

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що детективи БЕБ Київщини викрили підпільні цехи з незаконного виробництва алкогольного сурогату. Підприємства промислового масштабу працювали у Київській та Рівненській областях, виготовляючі червоне вино. Але найцікавіше те, що “богоугодну справу” організували функціонери УПЦ.

Також ми розповідали, що у Києві визріває рішення про наведення ладу з релігійними спорудами. Йдеться про проєкт рішення, що міськрада може розглянути на одному з найближчих засідань – депутати хочуть зобов’язати УПЦ залишити усі ділянки землі у Києві, що було самовільно зайнято її релігійними спорудами. На дослідницькі роботи та пошук документів на храми й каплички дадуть півроку. Далі – знесення усіх споруд без належної документації.

Джерело