За 2024 рік будинкові громади Києва придбали майже 2,5 тисячі одиниць незалежних джерел живлення: генераторів, батарей, інверторів та сонячних електростанцій. Це дозволило довести кількість енергостійких житлових будинків в столиці до близько 600. Наразі вони можуть повноцінно функціонувати навіть в умовах відключень електроенергії.
Про це, як повідомили на офіційному порталі Києва, заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. Він наголосив, що у 2023-2024 роках за програмою компенсації кияни придбали 3116 незалежних джерел живлення, а місто компенсувало їм за цей час майже 90 млн грн.
“Закликаємо мешканців тих будинків, де критичною є потреба в незалежних джерелах живлення – сонячних електростанціях, генераторах, акумуляторах та іншому обладнанні – не зволікати і користуватись цим механізмом”, – звернувся Пантелеєв до мешканців столиці.
Один з таких будинків розташований за адресою Чорновола, 20. Його обладнано сонячною електростанцією (СЕС), що складається з:
- сонячних панелей – 28,8 кВт;
- інвертора – 36 кВт;
- акумулятора – 76,8 кВт-год.
“В умовах відсутності електроенергії станція забезпечує роботу насосів водопостачання, теплопостачання, освітлення місць загального користування, системи контролю доступу та одного ліфта в кожній секції. Будинок має 25 поверхів, тому питання роботи ліфтів було вкрай важливим. Крім того, будинок почав споживати менше електроенергії від загальної мережі саме завдяки роботі СЕС, і влітку обсяги економії зростуть”, – розповіла голова правління ОСББ будинку Тетяна Костенко.
Крім СЕС, цей ОСББ у 2023 році провів капітальний ремонт покрівлі та замінив дитячий майданчик на більш сучасний – також завдяки міській програмі співфінансування. А з метою збільшення енергозбереження на сходових клітинах і ліфтових холах замінили ламп розжарювання на LED-світильники з датчиками руху. У 2025 році ОСББ планує провести реконструкцію індивідуального теплового пункту в межах міської програми співфінансування “70/30%”.
Де зручніше сплачувати за електрику, і чому сума у платіжках може змінюватися щомісяця
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що у компанії-постачальнику електроенергії YASNO нагадали киянам, де зручніше сплачувати рахунки, аби гроші “не вешталися” по три дні невідомо де, а відразу надходили до постачальника. Це особливо важливо напередодні кожного 20 числа, до якого потрібно оплатити рахунок за спожиту електроенергію. Адже датою оплати вважається дата надходження коштів на рахунок компанії.
Також ми розповідали, що у Yasno пояснили киянам, чому та коли сума у платіжках за світло може змінюватися. Насамперед це стосується тих, хто не дотримуються строків вчасної передачі показань, тобто, у встановлені терміни. Також остаточна сума в рахунках може змінюватися у разі передачі некоректних показань – при цьому правда буде завжди на боці постачальника електроенергії.