Столиця отримала від міста-побратима, Берліна, екскурсійний автобус. Оскільки він пристосований для людей з інвалідністю, його планують використовувати для проведення соціальних екскурсій Києвом та реабілітаційних проєктів, а основними пасажирами стануть військові та їхні родини. Цікаво, що цьому транспорту могли б знайти інше застосування – для прикладу, возити киян з лівого берега на правий новим Подільсько-Воскресенським мостом.
Про передачу Києву новенького двоповерхового автобуса повідомили у КМДА. Це не новий вже MAN просто зі звичайних міських маршрутів Берліна. Ще чотири аналогічні автобуси вже другий рік “підпирають паркан” на одному з транспортних підприємств Києва. Як стверджували у “Київпастрансі”, курсувати Києвом, як звичайний громадський транспорт, їм, нібито, не дозволяють габарити.
Втім, їздити містом вони все ж можуть. У цьому переконані у ГО “Пасажири Києва”: там навіть зробили припущення, що задля формування гарної картинки для Віталія Кличка, ці автобуси могли б запустити з Троєщини до Хрещатика, 36 (там розташована КМДА і “центр керування” містом – кабінет міського голови) новим Подільсько-Воскресенським мостом.
Але у Дептрансі їм все ж підготували нову, не менш важливу, місію. Як розповіли у КМДА, цей транспорт пристосований для людей з інвалідністю – відтак, 2025 року його використовуватимуть для проведення соціальних екскурсій Києвом та реабілітаційних проєктів для військових і їхніх родин.
“Наступного року автобус, пристосований для людей з інвалідністю, будемо використовувати для проведення соціальних екскурсій Києвом, реабілітаційних проєктів для військових та їхніх родин, інклюзивних екскурсій”, – додав Віталій Кличко, подякувавши за подарунок німецьким партнерам.
Як “підпирають паркан” попередні гуманітарні автобуси, і коли до Києва приїдуть “Анадоли” з Туреччини
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що автобуси, отримані Києвом у якості допомоги від європейських партнерів, наразі стоять у одному зі столичних автопарків. Про це свідчать дані, опубліковані ГО “Пасажири Києва” – техніка “підпирає паркан”, і незрозуміло, які плани має на неї міська влада. При цьому мер Києва Віталій Кличко минулого, 2023-го, року не раз хизувався гуманітарною допомогою у вигляді автобусів зі Словаччини, Фінляндії та Латвії.
Також ми повідомляли, що перша партія новеньких автобусів Anadolu Isuzu Citiport 12 з Туреччини приїде до Києва наприкінці 2024 року. Вона буде пофарбована у традиційний для машин Київпастрансу жовтий колір та, найімовірніше, матиме таке саме інформаційне табло українського виробництва, як інша муніципальна техніка столиці. Всього міська влада закупила 85 таких автобусів.