Київ більше не називатиме вулиці іменами загиблих захисників: чому припинили приймати заяви від родин

У Київраді розповіли, що місто більше не зможе перейменовувати вулиці та інші топоніми іменами полеглих захисників. КМДА вже припинила приймати відповідні заяви. Натомість, місто готує нові рішення з меморіалізації війни з РФ – спеціальній Координаційній раді, утвореній у міськраді, доведеться знайти нові рішення. Адже кількість подань на встановлення меморіальних знаків, відзнак, перейменувань і т.ін. постійно зростає.

Про пошук варіантів Координаційною радою розповіла депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха. За її словами, влада шукає нові форми вшанування спільно з істориками, науковцями та експертами, очільниками громадських ініціатив та організацій, представниками ветеранських спільнот і родин загиблих.

“Ми традиційно вшановували Героїв завдяки встановленню пам’ятних знаків і пам’ятників, врученню відзнак, найменуванню вулиць і скверів, проведенню культурно-мистецьких і спортивних подій тощо. Утім, хоча Київрада ухвалила спрощений порядок встановлення меморіальних дощок, кількість клопотань на їх облаштування постійно зростає”, – зазначила Муха.

За її словами, у 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків загиблим військовим у столиці зросла в п’ять разів. А в 2024-му цей показник склав понад 90% від усіх звернень щодо меморіалізації. Усього за період російсько-української війни в Києві встановили 145 пам’ятних знаків: 33 – на житлових будинках, а 111 – на закладах освіти.

Рішення про припинення приймання заяв на перейменування вулиць Муха пояснила конфліктом – вона каже, що зростають випадки, коли на назву претендують кілька родин загиблих військових. На честь військових, узагальнених образів і подій російсько-української війни найменовано 59 вулиць, площ і провулків, а також 8 парків і скверів, нагадала депутатка.

В Київради все ж “знайшлася” вулиця, аби перейменувати її на честь батька одного з депутатів

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав, що Київрада планує перейменувати одну з вулиць, що досі має ім’я російського поета й драматурга Михайла Лермонтова. Її хочуть назвати на честь відомого співака Володимира Турця, що є повною несподіванкою, адже він був водночас і Народним артистом УРСР. Крім того, його син нині займає важливу посаду у самій Київраді, що, ймовірно, і є відповіддю на питання “чому?”

Також ми писали, що у Києві триває деколонізація топоніміки – депутати Київради проголосували за перейменування сімох вулиць та провулків столиці. Щоправда, з переліку тих, що мали отримати нову назву, зникли російські письменники Тургенєв та Брюсов, поет Єсенін, філософ Чаадаєв, режисер Станіславський, лікар Боткін. Для них, до речі, кияни вже запропонували нові назви, які обирались голосуванням у Києві Цифровому. Та вочевидь Київрада візьметься за них згодом.

Джерело