У Оболонському районі Києва невдовзі можуть почати знесення будівлі гаражного кооперативу, що розташована по Північній вулиці на самій околиці міста. Можна припустити, що на її місці вже заплановане будівництво. Прикметно, що самі гаражі, що тягнуться вздовж дороги на кілометр, поки не чіпатимуть – йдеться лише про капітальну споруду, зведену тут ще у 1980-ті.
Проєкт рішення про зміну ділянки землі під будівлею кооперативу “Схід” було внесено до Київради заступником міського голови Петром Оленичем та профільним Департаментом земельних ресурсів КМДА. Текст опублікували на сайті Київради 16 грудня 2024-го. Згідно з ним, депутатам пропонують змінити цільове призначення землі під ділянкою пл. 1,43 га у Оболонському районі Києва (вул. Північна, 5) з “для колективного гаражного будівництва” – на “землі житлової та громадської забудови”.
У проєкті вказано, що землевпорядна організація розробила проєкт землеустрою щодо відведення ділянки “на замовлення зацікавленої особи”. А метою прийняття рішення є “забезпечення реалізації права особи на зміну цільового призначення” ділянки, що встановлено Земельним кодексом. Попередній державний акт на право власності на цю ділянку був виданий Київрадою ще у січні 2012 року.
Як зносять гаражні кооперативи на Виноградарі, та чому Київрада продає гаражі біля Золотих воріт
Нагадаємо, ще влітку Інформатор розповідав про те, що на Виноградарі у Подільському районі Києва з початку року йде активне знесення гаражів, що входили до кооперативів “Іскра” та “Садовий”. Це чи не найбільші гаражні “нетрі” столиці: зведені поряд з яблуневими садами ще у 1980-тих, вони слугували прихистком для автівок та хатнього мотлоху мешканцям Подолу та Нивок. Тепер тут почалося велике будівництво – на місці гаражів, та й садів, вже виростають монолітні будинки “Варшавського” мікрорайону.
Також ми писали, що Київ планує великий розпродаж комунального майна. Йдеться про нежитлові приміщення на перших поверхах будинків, закинуті склади та виробничі приміщення, цілі комплекси будівель. “Фішка” – в їхньому розташуванні: від Бесарабської площі до вул. Антоновича, в історичних 120-річних будинках на Подолі, поряд з аеропортом “Київ”, інших максимально “цікавих” локаціях. Загалом у переліку 92 об’єкти. Питання, навіщо виставляти золоті квадрати на продаж сьогодні, у розпал повномасштабної війни, – риторичне. Адже нерухомість зараз коштує на два порядки менше, аніж у мирні часи.