Київрада може перейменувати одну з бібліотек у Святошинському районі столиці ім’ям Сергія Вакулишина. Це видатний місцевий краєзнавець, що завідував музеєм історії району. Натомість, з карти Києва приберуть ще одну назву, пов’язану з російською культурою – зважаючи на те, що письменник Олександр Герцен все ж був одним з російських митців, хоч і критикував царат, та все ж з точки зору імперськості.
Проєкт рішення про перейменування бібліотеки ім. О. Герцена Централізованої бібліотечної системи “Свічадо” на Святошині на заклад імені Сергія Вакулишина був поданий до Київради за підписом Віталія Кличка 24 грудня 2024 року. У ньому пояснюється, що Сергій Вакулишин має значно більше підстав бути представленим у назві бібліотеки.
“Це український краєзнавець, голова Святошинського осередку та член президії правління Київської міської організації НСКУ (Національна спілка краєзнавців України), завідувач Зразкового музею історії Святошинського району Києва”, – мовиться у пояснювальній записці до проєкту.
Також там зазначається, що трудовий колектив бібліотеки вже висловився за необхідність провести перейменування. Так, з 65 людей стільки ж одноголосно прийняли рішення про нову назву.
Нове коло перейменувань: вулицю у Києві хочуть назвати іменем батька депутата Київради
Нагадаємо, на початку грудня 2024-го Інформатор писав про те, що Київрада заходить на “нове коло” перейменувань. З мапи столиці приберуть імена Олександра Блока, Івана Крилова та Олександра Пушкіна, який дивом “дотягнув” до 2024 року. Натомість, у нових назвах популяризуватимуть імена першої української феміністки Кобринської, засновника ВАПЛІТЕ Йогансена та вчерої Ірини Адаменко.
Також ми розповідали, що Київрада планує перейменувати парк “Таращанець” та одну з вулиць, що досі має ім’я російського поета й драматурга Михайла Лермонтова. Парку, що мав ім’я бронепоїзда, який обороняв Дарницький залізничний вузол у серпні 1919-го від денікінців, присвоять ім’я “Кримського”. А от вулицю назвуть на честь відомого співака Володимира Турця, що є повною несподіванкою, адже він був водночас і Народним артистом УРСР. Крім того, його син нині займає важливу посаду у самій Київраді, що, ймовірно, і є відповіддю на питання “чому?”