Київрада переселить Музей авангарду до колишньої будівлі КДБ на Липській

У Києві передадуть повноцінне велике приміщення Музею авангарду. Його розмістять у нежитловій будівлі на вул. Липській, 16, що закріплена за Музеєм історії міста Києва. Відповідний проєкт рішення вже поданий до Київради, і його можуть розглянути на найближчих засіданнях.

Про передачу частини будинку на Липській, 16 Музею авангарду йдеться у проєкті рішення Київради, що був оприлюднений на сайті міськради 23 квітня 2025 року. Його авторами є два депутати Київради-заступники голови КМДА Владислав Андронов і Ганна Старостенко, а також депутати Олеся Зубрицька й Катерина Кириченко. Нині Музей авангарду, що є філією Музею історії міста Києва, розміщується на вул. Богдана Хмельницького, 7, у головній будівлі музею. 

Згідно з проєктом, Музей історії міста Києва звернувся до Департаменту комунальної власності КМДА з листом щодо включення до Переліку другого типу нежитлових приміщень будівлі, що закріплена за ним, площею 676,1 “квадрати” на вул. Липській, 16. Це чимала двоповерхова історична будівля посеред Липок, за два кроки від урядового кварталу. Включення будівлі до Переліку надасть можливість балансоутримовачу передати її частину в оренду.

“Департамент культури КМДА, як орган управління, якому підпорядковується Музей історії міста Києва, своїм листом від 03 квітня 2025 року підтримав передачу в оренду частини нежитлових приміщень… для розміщення філії Музею історії міста Києва “Музею авангарду”, – йдеться у пояснювальній записці до документу.

У проєкті також пояснюється, що сам будинок є власністю територіальної громади столиці, а Музей історії має першочергове право на оренду майна (тобто, без проведення аукціону). Крім того, у документі йдеться про те, що споруда є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення, і на неї укладений охоронний договір.

Власне, будинок – це садиба Веселицьких, що була збудована на початку ХІХ ст. Вона була останньою, яка збереглася на Липках, як єдиний “панський” комплекс, вже на початку ХХ століття. За встановлення у Києві радянської влади будинок зажив недоброї слави: тут розміщувалися облуправління ОДПУ, НКВС, КДБ. Поряд звели ще одну будівлю – тюрми, де у підвалі виконували смертні вироки.

Криза у Київраді триває: жоден з кандидатів поки не набирає голоси, але компроміс можливий

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Київраді триває криза, яку спровокував скандал через земельні схеми й “справу Комарницького”. На своєму засіданні 15 квітня вона не змогла подолати “туалетні” схеми й обрати собі секретаря. Після авральної наради з головами фракцій через нерезультативне голосування зал наполовину спорожнів – і засідання довелося відкласти.

Також ми писали, що нині жоден з кандидатів на посаду секретаря поки не має переваги – і з різних причин. У підсумку, крісло може отримати один з “неявних” кандидатів, який став би компромісним для кількох найбільших політичних гравців у Київраді.

Джерело