У Київраді планують надати мікрогрант у розмірі 200 тис грн захисникам та захисницям, а також членам їхніх сімей та родинам загиблих для відкриття або ж відновлення чи розвитку власного бізнесу. Проте одного статусу для отримання грошової допомоги недостатньо, потрібен бізнес-план, реєстрація фізичної особи-підприємця, зареєстроване місце проживання у Києві впродовж року та правильно зібраний пакет документів. І вже за результатами проведеного конкурсу визначаються проєкти, яким надаватиметься фінансова допомога.
Проєкт рішення Київради було оприлюднено на її сайті 13 листопада 2024 року. Його авторкою стала Голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціальної політики Марина Порошенко. У пояснювальній записці вона обґрунтовує необхідність надання мікрогрантів сприянням соціальної підтримки киян – захисників та захисниць, членів їхніх сімей та киян – членів сімей загиблих або померлих захисників та захисниць.
Згідно із загальними умовами надання одноразової допомоги у розмірі 200 тис грн вказано, що вона передбачається для відкриття, розвитку або відновлення власного бізнесу за рахунок коштів міського бюджету. Надається у національній валюті в безготівковій формі на рахунок, що зазначений у заяві. Передбачається, що мікрогрант призначений для наступних потреб:
- придбання меблів, обладнання, транспортних засобів, необхідних для провадження господарської діяльності;
- закупівлю ліцензійного прогамного забезпечення, сировини, матеріалів чи товарів, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану;
- послуги маркетингу та реклами;
- орендну плату за користування земельною ділянкою чи нежитловим приміщення, які будуть використовуватися в комерційних цілях;
- орендну плату за обладнання;
- закупівлю франшизи;
- лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування.
Після надання пакету документів, бізнес-плану та заяви претенденти очікують результатів розгляду Комісією, до якої входять представники Департаментів ветеранської та соціальної політики, фінансів, промисловості та розвитку підприємництва, представники Центру комплексної підтримки учасників бойових дій “КИЇВ МІЛІТАРІ ХАБ” та представники громадських об’єднань захисників та захисниць з числа підприємців. Засідання проводитимуться не менше одного разу в квартал. І за наявності цільових коштів на розрахунковому рахунку впродовж 10 днів з дати погодження заявки гроші перераховуються на рахунок отримувача.
Важливі зауваження: мікрогрант не надається для реалізації алкоголю, тютюнових виробів та обміну валют. Моніторинг впровадження бізнес-плану проводиться впродовж усього часу його реалізації. А в разі призову отримувача коштів на військову службу виконання договору тимчасово зупиняється та поновлюється після його демобілізації.
Київрада нагородить преміями бібліотекарку, політолога-боксера та цілого амбасадора
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що Київрада готується затвердити перелік лауреатів серед молоді, що цьогоріч отримають Премію міської ради за внесок у розвиток місцевого самоврядування. Перелік досить короткий, у ньому лише 6 прізвищ. Серед них – завідувачка бібліотеки, що крокує в майбутнє з Григорієм Сковородою, молодіжний “амбасадор” при Нацагентстві держслужби та політолог-боксер.
Також нещодавно ми писали про те, що Київрада визначила перелік об’єктів культурної спадщини столиці, з реставрацією яких вже неможливо зволікати. Вони є частиною міської програми “Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2025–2027 роки”, яку нещодавно затвердила Київська міська рада. Щодо невідкладності реставраційних робіт, це передусім стосується об’єктів, які постраждали через ракетні обстріли столиці.