Київрада роздасть по 3 тисячі доларів усім олімпійцям-киянам, окрім Жана Беленюка

У Київраді планують преміювати спортсменів-киян, що виступали на ХХХІІІ Олімпійських Іграх у Парижі. У переліку загалом 28 прізвищ, серед них – відома широкій публіці Дар’я Білодід (дзюдо), бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 року. А от нардепа від Слуги народу, киянина і бронзового призера вже останньої, “паризької”, Олімпіади у переліку немає.

Проєкт рішення Київради було оприлюднено на її сайті 21 жовтня 2024-го. Його автором є наближений особисто до Кличка депутат від фракції “УДАР” Дмитро Білоцерковець, і у пояснювальній записці він обґрунтовує необхідність виплати соціальним захистом спортсменів та їхнім заохоченням до подальших успішних виступів на змаганнях.

“До мене, як до депутата Київської міської ради звернулись спортсмени-олімпійці, які представляли Київ з проханням надати фінансову підтримку учасникам змагань, бо кожен спортсмен, незалежно від результату, заслуговує на визнання і підтримку за свої зусилля, відданість спорту та представлення України на міжнародній арені”, – зазначив Білоцерковець у пояснювальній записці.

Зрештою, у проєкті перераховані 28 прізвищ спортсменів-киян, що виступили у Парижі в різних видах спорту – від футболу до настільного тенісу та від художньої гімнастики до легкої атлетики. Кожному з них пропонується виділити 124 тис 224 грн. Загальна сума виплат сягне майже 3,5 млн грн. Цікаво, що сума виплат кожному спортсменові в гривневому еквіваленті не є цільною, а от у перерахунку становитиме рівно 3 тисячі доларів.

Також цікаво, що у переліку немає одного із найтитулованіших спортсменів-киян, борця греко-римського стилю і киянина Жана Беленюка. Цього року він виборов бронзову медаль у ваговій категорії до 87 кг. Беленюк є народним депутатом від “Слуги народу”, і, як відомо, у Віталія Кличка (партії УДАР, та київської влади загалом) наявний конфлікт із владою на центральному рівні.

Відтак, нагородження, і навіть вже саме запрошення Беленюка на таку процедуру могло б спровокувати політичний скандал. Втім, Жан Беленюк вирішив це питання елегантно. Так, в інтерв’ю виданню “Чемпіон” він розповідав, що виступатиме від міста Кременчук, а не від Києва, через облуду з боку міської влади у столиці. Ще після Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 року Беленюку, як і всім іншим призерам, обіцяли подарувати ділянку землі у Києві.

“Навіть було урочисте нагородження, пафосно дали сертифікати на ділянки. Потім виявилося, що землі, по суті, немає. Хлопці, які залишилися в Києві, так і не отримали обіцяного. Тому, розуміючи, що в Києві не цінують спортсменів і маючи тренера з Кременчука, коли отримав пропозицію виступати за Полтавщину, вирішив її прийняти”, – розповідав Беленюк.

Київрада нагородить преміями бібліотекарку, політолога-боксера та цілого амбасадора

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що Київрада готується затвердити перелік лауреатів серед молоді, що цьогоріч отримають Премію міської ради за внесок у розвиток місцевого самоврядування. Перелік досить короткий, у ньому лише 6 прізвищ. Серед них – завідувачка бібліотеки, що крокує в майбутнє з Григорієм Сковородою, молодіжний “амбасадор” при Нацагентстві держслужби і політолог-боксер.

Також нещодавно ми писали про те, що Київрада визначила перелік об’єктів культурної спадщини столиці, з реставрацією яких вже неможливо зволікати. Вони є частиною міської програми “Охорона та збереження культурної спадщини Києва на 2025–2027 роки”, яку нещодавно затвердила Київська міська рада. Щодо невідкладності реставраційних робіт, це передусім стосується об’єктів, які постраждали через ракетні обстріли столиці.

Джерело