Київрада віддасть чверть мільярда на улюблені ЗМІ Кличка

Місто Київ планує витратити на підтримку медіа, що працюють на кошти столиці, майже чверть мільярда гривень. Таку суму прописали в проєкті бюджету на 2025 рік, що днями був поданий на розгляд Київради. І це на 25 млн більше, ніж виділяла Київрада рік тому.

Сума на підтримку медійників зростає

Департаменту суспільних комунікацій, під “парасолькою” якого зібрані усі столичні медіа, виділяють загалом 231,886 млн грн на фінансову підтримку медіа. Про це йдеться у проєкті бюджету міста Київ на 2025 рік. З цієї суми 221,715 млн виділяють з загального фонду, ще 10,1 млн – зі спецфонду.

Також передбачені гроші на “інші заходи у сфері медіа”. Йдеться про 32 “інформаційно-комунікативні кампанії” та 6 одиниць “відео- та аудіопродукції”. Сума також чимала: йдеться про 16,419 млн грн. на виробництво продукції.

У поясненнях до основних положень проєкту бюджета конкретизується, на що саме і скільки піде коштів. Найбільший шматок бюджетного пирога наріжуть Телекомпанії “Київ” – загалом 200,587 млн грн. Радіостанція отримає 31,299 млн, при цьому конкретизується, що радійники мають 17,5 тисяч годин теле- та радіомовлення, з них 12,994 тис – власного виробництва.

Зазначимо, що сума на 2025 рік збільшилася на 25 млн грн. У бюджеті-2024, що прийняла Київрада рівно рік тому, Департамент суспільних комунікацій отримав на підтримку своїх медіа 205,265 млн грн.

“Дастери” та мікрофони

Місто Київ володіє декількома медіа “середньої руки” та популярності: передовсім, це міський муніципальний телеканал “Київ” (“Київ 24”), а також радіостанція “Голос Києва”, видання “Вечірній Київ”, КП “Київінформ” та КНП “Центр комунікації”. Усі вони мають різні показники по телеглядінню чи читомості, а деякі є й зовсім сумнівною інвестицією з точки зору ефективності донесення позиції міської влади до киян. Та усі мають чималі штати і потреби у бюджетному фінансуванні.

У ЗМІ, які дотуються КМДА прямо (майже всі перелічені медіа – комунальні підприємства) чи опосередковано є чималі штати журналістів. Так, згідно з граничною чисельністю штатних одиниць, що живуть коштом столиці (документ також щорічно приймає Київрада), у КП “Телекомпанія “Київ” працює 284 людини. КП “Радіостанція “Голос Києва” працевлаштовує штат із 51 співробітника. КП “Київінформ” – це ще 56 людей, а у КНП “Центр комунікації” 45 штатних працівників. Крім цього, міськраді ще належить видання “Вечірній Київ”.

В усіх медіа свої потреби. Комусь потрібно лише на підтримання співробітників, а хтось, як Телекомпанія “Київ”, закуповує автівки – за 2024 рік журналістам придбали два новенькі Renault Duster за 1,5 млн грн. Крім того, йдеться про недешеве обладнання. Крім того, телекомпанія “Київ” лише за літо 2024-го витратила понад 13 млн грн на дороге обладнання та ремонт студій, про що писав Інформатор на початку вересня. Відтак, у Київраді збільшили фінансування медіа на 2025 рік.

Більше на утримання влади, менше – на розчищення річки “Либідь”

Нагадаємо, днями до Київської міськради внесли проєкт бюджету на 2025 рік. З особливо цікавого: суми на утримання міської влади знову зросли (що й не дивно, враховуючи рівень інфляції у країні загалом). Та все ж деякі витрати виглядають гротескними, а деякі – навіть дивними: так, заплановано витратити загалом близько 8 млрд грн на “регулювання цін на послуги” міського транспорту, включаючи метро, автобуси та наземний електротранспорт.

Також ми розписали деякі пріоритети міської влади щодо реконструкції об’єктів гідротехнічної та паркової інфраструктури. Так, замість розчищення річки Либідь у Київраді профінансують ремонт ще одного парку та Центр захисту тварин.

Джерело