Київрада планує затвердити план діяльності на 2025 рік. У ньому всього 17 ініціатив, що вже подані на розгляд депутатів, але часу на те, щоб винести їх до сесійної зали у 2024-му році не залишається. Серед проєктів постанов, що потрапили до цього документу, – про впорядкування фермерських ярмарків, збереження цінних історичних будинків, а також поліпшення умов тримання домашніх тварин.
Проєкт рішення, яким депутати затвердять план діяльності Київради на 2025 рік, був внесений до міськради 26 листопада за ініціативою Постійної комісії з питань власності та регуляторної політики. Цікаво, що, попри велику кількість депутатських ініціатив, та ще більшу – з боку департаментів КМДА, які чекають на розгляд у порядку денному Київради (та переносяться від одного сесійного засідання до іншого), до цього документа потрапили лише 17 проєктів.
Передовсім, у плані є декілька проєктів постанов на підтримку захисників і захисниць. Наприклад, є ініціатива щодо фінансової допомоги на відкриття або розвиток власного бізнесу. Також внесений проєкт “Про створення умов та розвитку підприємництва для ветеранів війни” – ним також затверджуються положення, що сприятимуть веденню бізнеса ветеранами “у воєнний та післявоєнний період”.
Крім того, міська рада планує впорядкувати процес проведення щотижневих фермерських ярмарків у столиці. Ймовірно, такий намір з’явився після інциденту з керівником КП “Київська спадщина” (відповідальне за проведення ярмарків), який не зміг пояснити, куди діваються зароблені його підприємством кошти. Умови організації та проведення ярмарків визначать проєктом рішення “Про затвердження Положення про ярмарки у місті Києві”.
Навести лад планують і у питанні оренди державного й комунального майна у столиці. Є одразу декілька відповідних проєктів рішень, внесених Департаментом комунальної власності КМДА. А Департамент охорони культурної спадщини пропонує “актуалізувати” питання про збереження цінних історичних будинків та їхніх територій, “які формують традиційний характер середовища Києва”. Проєкт рішення міськради “Про окремі заходи зі збереження цінних історичних будинків” заплановано до прийняття “протягом 2025 року”.
Крім того, декілька проєктів про врегулювання питань у сфері благоустрою подав Департамент територіального контролю Києва. Змінити хочуть порядок видачі дозволів на порушення об’єктів благоустрою, порядок розміщення плавучих споруд та об’єктів, а також про розміщення тимчасових торгівельних, побутових, соціально-культурних та інших споруд.
Зрештою, міській раді запропонують встановити єдині правила з утримання та поводження з домашніми тваринами. У цей документ Департамент захисту довкілля КМДА вписав оновлені норми, що мають захистити тварин від жорстокості їхніх господарів, а також “забезпечити санітарний та епідеміологічний добробут населення”.
Чому у Києві більше не називатимуть вулиці іменами полеглих захисників, та скільки коштів виділять на улюблені ЗМІ Кличка
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Київ більше не зможе перейменовувати вулиці та інші топоніми іменами полеглих захисників. КМДА вже припинила приймати відповідні заяви. Натомість місто готує нові рішення з меморіалізації війни з РФ – спеціальній Координаційній раді, утвореній у міськраді, доведеться знайти нові рішення. Адже кількість подань на встановлення меморіальних знаків, відзнак, перейменувань і т.ін. постійно зростає.
Також ми писали про те, що Київрада планує витратити на підтримку медіа, що працюють на кошти столиці, майже чверть мільярда гривень. Таку суму прописали в проєкті бюджету на 2025 рік, що днями був поданий на розгляд Київради. І це на 25 млн більше, ніж виділяла Київрада рік тому.