Київраді забракло голосів, аби відправити у відставку свого секретаря Володимира Бондаренка. Як і прогнозував Інформатор напередодні, гору взяли групи впливу, близькі до Віталія Кличка. Де-факто, кількість голосів “за” відставку секретаря була навіть меншою, ніж кількість голосів, зібраних за винесення питання про недовіру до нього на розгляд міської ради, про що ми також писали у аналітичній статті. Але вже наприкінці голосування, після підбиття підсумків, сам Бондаренко пішов у відставку, ще й дуже фактурно, оголосивши про це з трибуни й передавши заяву до секретаріату Київради “тут і зараз”.
Про відсутність голосів “за” оголошення недовіри Володимиру Бондаренку у сесійній залі Київради повідомив з трибуни голова лічильної комісії, депутат від “ЄС” Ігор Хацевич. За його словами, бюлетні для голосування отримали загалом 96 депутатів. Вони й взяли участь у голосуванні, яке тривало протягом двох годин.
“За результатами підрахунку, з 96 депутатів 34 – підтримали пропозицію, яка була озвучена в бюлетні, 23 проголосували проти, і 38 депутатів утримались. Відповідно, рішення не прийнято за результатами голосування, яке було проведено таємно”, – зауважив з трибуни голова лічильної комісії, депутат від “ЄС” Ігор Хацевич.
Після підбиття підсумків голосування з трибуни виступив сам Володимир Бондаренко. Він зауважив, що ініціатор питання про його відставку, лідер фракції “Слуга народу” Андрій Вітренко і сам дотичний до корупції у Києві.
“Він сам бував у кабінеті Комарницького, і обговорював там якісь голосування. А по-народному, здається, це називається “торгував голосами”, – зауважив Бондаренко, додавши, що у “Слуг народу” у “земельній” комісії 20% складу, і вона й сама давала голоси, в тому числі, й за скандальні земельні питання.
Разом з тим, Бондаренко підкреслив, що для нього “є принциповим”, аби Київрада “працювала для киян”. Тут-таки він подякував команді секретаріату міськради й самостійно заявив про дострокове припинення повноважень на посаді заступника міського голови й секретаря Київради.
“Прошу міського голову поставити цю заяву з метою прийняття до відома, а колег, які не підтримували мою відставку, – підтримати її зараз. І щиро сподіваюсь, що усі інші, озвучені на цих же плівках, зроблять так само, незалежно від того, на яких посадах і у яких органах влади вони працюють”, – резюмував Бондаренко.
Повноваження депутата міськради при цьому Бондаренко не припиняв. Віталій Кличко тут-таки й поставив на голосування заяву секретаря, попросивши депутатів її підтримати. “За” голоси дав 81 депутат, відтак, “праву руку” Кличка таки відпустили.
“Очищення міської влади триває. Хоч у Володимира Бондаренка й статус свідка у цій справі, – історія, м’яко кажучи, неприємна. Я вважаю, що крок, зроблений Володимиром Бондаренком, – правильний”, – зауважив Віталій Кличко у виступі, додавши, що “деякі сили” намагаються розбалансувати систему управління у Києві.
Таким чином слід віддати належне Віталію Кличку. Він зміг одночасно не віддати опонентам політичні бали за “збиття” секретаря Київради (а також одного з найближчих людей у структурі КМДА). А також одночасно виступив за продовження очищення міської влади – він нагадав, що напередодні вже звільнив низку посадовців, які також були “замазані” у корупційну “справу Комарницького”.
Чому Київраді забракло голосів: аналітика від Інформатора
Нагадаємо, напередодні Інформатор написав, що у вівторок, 8 квітня 2025 року Київрада збереться на позачергову сесію, аби проголосувати за висловлення недовіри й відставку свого секретаря, Володимира Бондаренка. Станом на вечір 7 квітня питання ще не було вирішене: низка груп впливу у Київраді не налаштована була відпускати секретаря з посади, навіть попри те, що робота міської ради де-факто заблокована вже протягом трьох місяців через корупційний скандал. Питання є надто чутливим для міського голови: в Віталія Кличка вважають, і не без підстав, що, дозволивши “збити” Бондаренка з посади, втратять і більшість – а значить, можливість контролювати діяльність Київради.
Ще раніше ми писали про те, чому у Київраді ініціюють відставку Володимира Бондаренка. Так, у НАБУ показали фрагменти з телефонних переговорів фігурантів “справи Комарницького”. На них зафіксований і “права рука” Віталія Кличка, секретар Київради Володимир Бондаренко. Комарницький шпетить його за нездатність закрити сесійне засідання й недостатню твердість при голосуванні “схемних” земельних питань.