Київська клінічна лікарня “Феофанія”, що перебуває у віданні Державного управління справами і ще донедавна обслуговувала лише досить обмежене коло пацієнтів, тепер надаватиме безоплатну спеціалізовану медичну допомогу усім громадянам, хто матиме відповідне електронне направлення від сімейного лікаря. Так медзаклад, створений для української та, зокрема, київської еліти остаточно перетворили на лікарню для широкого загалу. А хірурги тепер прийматимуть і тих, хто постраждав від ворожих обстрілів: вони краще й успішніше за інших лікарів працюють над лікуванням важких травм.
Про відкриття київської лікарні “Феофанія” для широкого загалу повідомив очільник КМВА Тимур Ткаченко. Він зазначив, що Указ про це вже підписав президент Володимир Зеленський, і такий крок робиться на його виконання. Відтак, вже з вівторка, 13 травня, у лікарні надаватимуть спеціалізовану допомогу усім громадянам.
“Час, коли держава надає послуги лише для “обраних” – минає безповоротно. Київська лікарня “Феофанія” відтепер надає послуги для всіх в межах Програми медичних гарантій… усім громадянам, які мають електронне направлення від сімейного лікаря або лікаря-спеціаліста відповідно до договору з НСЗУ”, – написав Тимур Ткаченко у соцмережах.
Очільник КМВА додав, що у лікарні надають допомогу й з особливо серйозними та невідкладними проблемами: гострим мозковим інсультом, гострим інфарктом міокарда, необхідністю трансплантації кісткового мозку, променевої терапії при онкології, проводитимуть хірургічні операції широкого спектра, медичну реабілітацію тощо. Не менш важливо, каже Ткаченко, й те, що лікарня прийматиме на лікування українців, постраждалих від ворожих обстрілів.
“Місцеві спеціалісти успішно працюють над лікуванням важких травм, саме тому в “Феофанію” відправляють пацієнтів з важкими пораненнями”, – зауважив Ткаченко.
Також, за словами Ткаченка, він спрямує запит до Київради на виділення коштів для “Феофанії” з бюджету міста. Ба більше, лікарня може навіть стати опорним медичним закладом для Києва. А киянам він порадив звертатися до лікарні та записуватись на консультацію, обстеження, організувати планову госпіталізацію за цими контактами (044) 299-49-10 (щодня з 08:00 до 18:00, без вихідних), та на e-mail info@feofaniya.org.
Що таке “Феофанія”
“Феофанія” є клінічною лікарнею, що розташована на території Голосіївського природного парку Києва на території 49,07 га. Вона була зведена на початку 1960-х років, і тоді був “лікарнею “Феофанія” Четвертого управління МОЗ УРСР”, що обслуговувала найвищу номенклатуру Компартії, Ради міністрів, Героїв СРСР, соцпраці тощо, академіків та інших представників тогочасної еліти. Вже за часів незалежності, у 2002-му, її підпорядкували Держуправлінню справами (ДУСя) – і весь час до нинішнього моменту вона продовжувала виконувати функцію з лікування українських можновладців.
Всередині є 12 корпусів, з них 3 – стаціонарно-лікувального профілю, 40 центрів та відділень, клініко-діагностична та імунологічна лабораторії. Задіюється широкий вибір діагностичних методик та видів обстеження, що дозволяє досягти максимально позитивного результату. Діагностична ж база лікарні дійсно потужна: є ПЄС/КТ, МРТ, КТ, рентгенологія, гістологія, ендоскопія, УЗД, функціональна діагностика й клініко-діагностична лабораторії.
З 230 лікарів 156 мають вищу та 1 категорію, 42 – зі вченим ступенем. Загалом колектив лікарні це 1700 професіоналів – лікарів, медичних сестер, господарських та адміністративних працівників. Щороку Феофанія надає допомогу понад 13 тисячам пацієнтів.
Ткаченко звільнив свого речника за погрози журналісту та розповів про власні повноваження
Нагадаємо, Інформатор днями розповідав про те, що очільник КМВА Тимур Ткаченко звільнив з посади свого речника, Євгена Ієвлєва. Він не зазначив, що саме стало причиною такого кадрового кроку, проте зрозуміло, що нею майже напевно є скандал із журналістом, що трапився ще у перших числах травня. Ієвлєв пообіцяв “розбити є**ло” співробітникові “Вільного радіо” Євгенові Вакуленку, який у своєму матеріалі про статки працівників ТЦК та СП у Донецькій області написав про батька речника голови КМВА.
Також ми розповідали, як Ткаченко висловився про власні повноваження та відповів на питання, чи на його думку, керує він КМДА. Він зробив це після того, як Київрада розширила повноваження міського голови, Віталія Кличка під час засідання 3 квітня. Крім того, Ткаченко зауважив, що його власні розпорядження у КМДА ігнорують – хоч він сам і має повноваження ставити завдання й вимагати від підлеглих своєчасного виконання.