Північний апеляційний госпсуд зобов’язав власників знести самочинно збудований готельно-ресторанний комплекс “GALERA RESORT”. Це відома відпочинкова локація для “грошовитих” киян, що розташована в захисній смузі Галерної затоки у Голосіївському районі. Тепер спірну ділянку, що належить до земель водного фонду, необхідно повернути громаді міста.
Про рішення суду повідомляє Київська міська прокуратура. Там розповіли, що суд частково задовольнив позов прокурора, зобов’язавши комерційну структуру знести комплекс “GALERA RESORT”, що розташований у межах прибережної захисної смуги Дніпра на ділянці площею 0,5 га по вул. Набережно-Корчуватській, 35.
“Установлено, що фізична особа на підставі рішення районного суду, яке надалі було скасовано, зареєструвала за собою право власності на самочинно збудований готельно-ресторанний комплекс та передала його до статутного фонду товариства. Незаконне будівництво та подальша реєстрація права власності на самочинно збудоване майно стали передумовою для отримання товариством у 2018 році в оренду земельної ділянки площею 0,5 га”, – додали у прокуратурі.
Зауважимо, що відпочинковий комплекс у цьому місці розташований вже впродовж десятка років. Йдеться про двоповерховий готель на 25 номерів, ресторан з терасою та кальянною зоною, SPA-комплекс і Beach club з басейном, зоною відпочинку, окремими бунгало та спортивним майданчиком. Ціни цілком відповідають заявленій катнгорії “елітний відпочинок”: вартість двомісного напівлюксу – 4 тис грн на добу, двокімнатний люкс – 4,8 тис грн, трикімнатний люкс з персональною сауною – 7 тис грн, найдешевший стандарт – 2850 грн.
Вартість SPA включена лише для постояльців номерів категорії напівлюкс і вище, для вісх інших – 1,3 тис грн з особи на день. У Beach club вартість басейну – 900-1000 грн на день, басейн+бунгало для 4 осіб – 2,5-3 тис грн. До речі, до суду з позовом щодо знесення самочинно збудованого комплексу та розірвання договори оренди на земельні ділянки Київська міська прокуратура звернулася ще у 2024 році, втім, “GALERA RESORT” поки працює. Це й не дивно: власник може ще подати касаційну скаргу – відтак, знесення знову відтермінується на деякий час.
Де у Києві мешкають “елітні” клошари, і якої шкоди екології нанесло облаштування Оболонського острова
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав, що під час будівництва відпочинкової зони на Оболонському острові, до якого веде новий “міст-хвиля”, було зрубано біля 200 вікових дерев та близько 1 тисячі кущів. Натомість, на заміну ним висадили невеликі саджанці. У підсумку, загальний обсяг шкоди природі, що нанесли будівельники, екологи оцінюють у 1,5 млн грн.
А ще раніше ми розповідали, що на Оболонський набережній у Києві, за кілька метрів від місця променаду містян та зовсім поруч із водою, з’явилося дивне поселення. Поліція воліє його не помічати, та й незручностей мешканці не створюють. Житло – це велика халабуда з підручних засобів, що прикрита від дощу плівкою, навколо неї є ознаки життя та присутності людей. А ось хто вони: невдахи-інвестори Київміськбуду, колишні мешканці оболонських елітних котеджів, що ностальгують за втраченим майном, звичайні безхатьки чи взагалі дауншифтери, що відмовились від нав’язаних суспільством цінностей – велике питання.